Anasayfa / Teknoloji / YouTube Müzik Ödüllerini Duyurdu!

YouTube Müzik Ödüllerini Duyurdu!

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi YouTube kendi müzik ödüllerini duyurdu. YouTube Müzik Ödülleri Kasım ayında gerçekleşecek ve site üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube’un müzik denince akla gelen ilk kaynaklardan birisi olduğu tartışılmaz. Bu alandaki ilginin farkında olan ve müzik piyasasındaki etkinliği giderek artan site kendi müzik ödüllerini duyurdu.

Ünlüler geçidi
Lady Gaga’dan Eminem’e, Arcade Fire’dan PSY’ye birçok popüler ismin yer alacağı bildirilen ödül töreni 3 Kasım’da New York’ta gerçekleşecek. Etkinlik YouTube’tan canlı olarak yayınlanacak. 90 dakika sürecek ödül töreni için 6 kategoride belirlenen adaylar 17 Ekim tarihinde açıklanacak ve YouTube kullanıcılarının oylarına sunulacak.

youtube müzik ödülleri

Kasım ayındaki canlı ödül törenine kadar yayınlanmak üzere dünya çapında çeşitli performansların kaydedileceği da gelen bilgiler arasında. Performanslara ev sahipliği yapacak bazı şehirler ise Seul, Moskova, Londra ve Rio de Janerio olarak belirlenmiş durumda.

YouTube Müzik Ödülleri hakkında açıklamalarda bulunan şirket sözcüsü Chelsea Maughan, müziğin YouTube’un çok büyük bir parçası olduğunu belirtti ve dünya çapında müzik fanları için YouTube’un git gide daha önemli hale geldiğini sözlerine ekledi.

Hakkında ozekinci