Anasayfa / Otomobil / Yılın En iyi Aile Otomobili

Yılın En iyi Aile Otomobili

Citroen Grand C4 Picasso, İngiltere’nin BBC Top Gear Dergisi tarafından “Yılın En İyi Aile Otomobili” ödülüne layık görüldü.

Citroen açıklamasına göre; hem ailelerin hem de bireysel kullanıcıların beğenerek kullanacakları bir otomobil olarak geliştiren Grand C4 Picasso, dünya çapında otomobille ilgili prestijli ödüllere sahip olmaya devam ediyor.

İngiltere’nin prestijli BBC Top Gear Dergisi, Citroen’in “Creative Technologie” imzasını yansıtan modellerinden biri olan, ayrıca 5,7 metrekarelik rekor cam alanı ile loft daire ferahlığı yaşatırken, içinde 7 kişiye rahatlıkla yolculuk deneyimi sunan Grand C4 Picasso modelini, “En İyi Aile Otomobili” ödülüne layık gördü.

Citroen Grand C4 Picasso, daha önce Almanya’nın otomotiv sektörü yayınları arasında yer alan Auto Motor und Sport, Auto Bild ve Auto Zeitung tarafından ödüllendirilmişti.

citroen c4 picasso

citroen c4 picasso

YENİLENEN GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ 
Güvenlik özellikleri üzerinde gerçekleştirilen üstün çalışmanın sonucu olarak yeni Grand C4 Picasso, Avrupa EuroNCAP testinde beş yıldız alan güvenlik özelliklerine sahip. Haziran 2013’te piyasaya çıktığı tarihten bu yana yeni Citroen C4 Picasso’nun beş ve yedi koltuklu modelleri toplamda 50 bin satış rakamına ulaştı.

Hakkında ozekinci