Anasayfa / Teknoloji / Twitter’ı en çok kullanan ülke, belli oldu!

Twitter’ı en çok kullanan ülke, belli oldu!

Milyonlarca aktif kullanıcının her gün ziyaret ettiği popüler site Twitter, sosyal medyanın vazgeçilmez kozlarından birisi olarak dünyayı sallamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gelen bildiriyle birlikte borsaya açılacağı bildirilen Twitter’dan yeni bir istatistik geldi.

Emarketer tarafından hazırlanan listede dünyanın en aktif twitter kullanan ülkeler belirlendi. Listenin en başında yer alan ülkenin Türkiye olması yüzlerde biraz gülümseme bıraksa da son derece düşündürücü soru işaretleri de bırakmıyor değil.

Türkiye’nin internet nüfusunun 36.4 milyon olunduğu bilinirken 11.3 milyon twitter kullanıcısının bulunması, Twitter’a dünya üzerinde hiçbir ülkenin sağlayamadığı potansiyeli sağlıyor. Monitera, tarafından verilen demeçte bu rakamın Nisan ayından itibaren 10 milyona yaklaşacağı belirtilmişti.

twitter istatistikleri

Gezi parkı olaylarından sonra artan Twitter kullanımı Türkiye’nin istatistiğini de arttırdı. Genel kullanım oranlarına baktığımızda, Twitter kullanan kullanıcıların  %6’lık bir kısmını Türkiye oluşturuyor. ABD veİngiltere‘nin Türkiye’den daha gerilerde bulunduğunu yazımıza eklemiş olalım.

Hakkında ozekinci