Anasayfa / Otomobil / Türkiye’de üretildi Avrupa’da yılın otomobili seçildi

Türkiye’de üretildi Avrupa’da yılın otomobili seçildi

Hyundai’nin İzmit Fabrikası’nda üretilen yeni nesil otomobili i10, Avrupa’da “Yılın En İyi Otomobili” ödülü olan AUTOBEST 2014’ü kazandı.

Hyundai açıklamasına göre, 3 ay önce satışa sunulan yeni Hyundai i10’un elde ettiği bu başarı, Hyundai’nin AUTOBEST’ten üç yıl içerisinde kazanmış olduğu ikinci büyük ödül niteliği de taşıyor. Hyundai Elantra da AUTOBEST üyeleri tarafından 2012’de “Yılın En İyi Otomobili” ödülüne layık görülmüştü.

AUTOBEST Yönetim Kurulu Başkanı Dan Vardie, yeni i10’un, müşterilerine yüksek kalitede konfor, üstün donanım ve geniş bir iç mekan sunması sebebiyle AUTOBEST 2014 ödülünü kazandığını belirterek, “Geçtiğimiz ay Sırbistan’ın Belgrad şehrindeki NAVAK Test Pisti’nde gerçekleştirdiğimiz son testlerde, gerek sürüş karakteristiği, gerek yol tutuşu, gerekse sınıfına göre sunduğu üst düzey konforla tüm jüri üyelerinin beğenisi toplayarak rakiplerine göre üstünlük elde etti” dedi.

Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Üst Yöneticisi (CEO) Allan Rushforth de yeni nesil Hyundai i10’un kaliteli üretim anlayışlarının ve doğru pazar için doğru otomobil felsefelerinin en mükemmel örneği olduğunu ifade etti.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise, eylül ayında Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilmeye başlanan yeni i10’un, Türk işçisinin emeğiyle üretilerek Avrupa ve Orta Doğu’da 30’dan fazla ülkeye ihraç edildiğini kaydederek, bu ödülün satışlara da büyük katkı yapacağına inandığını aktardı.

Hakkında ozekinci