Anasayfa / Oyun / Titanfall (PC) İncelemesi

Titanfall (PC) İncelemesi

Gezinmek için klavyenin yön tuşlarını kullanabilirsiniz ← →

Titanfall, senaryo modu barındırmayan, sadece multiplayer oyun üzerine kurulu bir yapım. Bir süre önce beta süreci de yapılmıştı ve biz de bu betayla ilgili bir yazı hazırlamıştık. Beta sürecinde gördüklerimiz devrimsel şeyler değildi belki, ancak büyük bir kesim oyuncuyu mutlu edebilecek birçok unsurun bir araya geldiğini ve çok güzel bir uyumla çalıştığını görmüştük. Oyun, özellikle Quake ve Unreal Tournament gibi eski FPS’lerden hoşlanan kitleyi de memnun edebilecek düzeyde. Çünkü oyunda neredeyse hiç durmak yok, sürekli aksiyon ve sürekli heyecan var.

Ufak bir eğitim sürecinin ardından haritaya adım atmak için harekete geçiyoruz. Oyunda yer alan modlar, birçok FPS oyunundan da tanıdık gelecektir. İsterseniz takım olarak hareket ederek belirli bölgeleri ele geçirip koruyun, isterseniz karşı takımı tamamen yok etmeye yönelik hareket edin. Haritalar fazla büyük olmasa da takım oyunu her zaman önemli. Oyunda 6vs6 olmak üzere toplamda 12 oyuncu mücadele ediyor. Dikkat çekici bir mod olarak Last Titan Standing modundan söz edebiliriz. Aklınıza Call of Duty gelmiştir muhtemelen. Bu modda respawn bulunmuyor ve herkesi ortadan kaldırarak kazanan olmaya çalışıyorsunuz.

titanfall-3

Haritalar fazla büyük değil demiştik, ancak dur durak bilmeyen aksiyonu sevenler için böylesi daha iyi diyebiliriz. Bir yerlerde saklanıp da beklemektense sürekli çatışmanın içine doğru atıyorsunuz kendinizi. Zaten yönettiğiniz karakteriniz de üzerindeki ekipmanlar sayesinde bir kerede çok yükseklere zıplayabiliyor, yükseklerden atlayabiliyor, duvarlarda yürüyebiliyor ve bunları yaparken de “düşersem ölürüm” endişesi getirmiyor. Çünkü oyunda düşerek ölmek gibi bir kavram yok diyebiliriz. Kafanızda biraz canlandırdığınızda Quake’in rocket jump yapılan farklı bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

Gezinmek için klavyenin yön tuşlarını kullanabilirsiniz ← →

Hakkında ozekinci