Anasayfa / Kadın / TIRNAKLARDA GAZETE DESENİ !

TIRNAKLARDA GAZETE DESENİ !

TIRNAKLARDA GAZETE DESENİ !

Tırnağa Gazete Deseni
Nasıl Yapılır ?

Hiç kimsede olmayan, herkesi kıskandıracak tırnaklar! Gazete desenini evde hızlıca yapabilirsin. Kuruma derdi yok. İnce ince dikkatlice çizmen gereken çizgiler yok. Kullanman gereken binlerce renk yok. Daha önce hiç tırnak deseni yapmamış birinin bile yapabileceği bir desen.

Gören herkesin dikkatini çekecek, bu tırnakları nasıl yaptığını herkes merak edecek. Hem asil, hem çılgın bir görüntü, üstelik yapmak çok kolay!

gazetetirnak-deseni1

 

İhtiyacın Olanlar:

*Tırnak cilası
*Açık gri oje
*Gazete
*Tuvalet ispirtosu
*Pamuklu çubuk
*Aseton

 

Adımlar;

1 – Tırnaklarını korumak için, deseni uygulamadan önce tırnaklarına bir kat cila sür. Golden Rose’un Çok Amaçlı Tırnak Cilasını hem ilk kat olarak kullanabilirsin; hem de deseni bitirdikten sonra cila olarak tırnaklarına sürebilirsin.

gazetetirnak-deseni2gazetetirnak-deseni3

 

2 – İkinci adım ojeyi sürmek! Ben, gazete görüntüsünü andırdığı için, açık gri renk oje tercih ediyorum. Ama sen istediğin renk oje süebilirsin. Ojenin çok koyu olmamasına dikkat etmen gerekiyor! Koyu ojenin üstünde harfler pek belli olmayabilir. Benim kullandığım oje Golden Rose’un Rich Color oje serisinden 20 numara. Bu serinin ojelerinde, renk pigmentleri normal ojelerden daha fazla olduğu için, ikinci katı sürmeye gerek kalmadan, tek katta renk kendini gösteriyor. Ayrıca oje fırçası normalden daha kalın olduğu için sürümü çok daha kolay.

3 – İspirto. Tuvalet ispirtosunu herhangi bir eczaneden bulabilirsin. Tırnaklarına hiçbir zarar vermeyen bu alkol, hijyen amaçlı kullanılan bir dezenfektandır. Küçük bir kaba biraz döküp tırnağını 5 saniye kabın içinde beklet. Bu alkol sayesinde gazetedeki harflerin mürekkebi tırnaklarına yapışacak.

4 – Gazeteden küçük bir parça kopar, alkole batırdığın tırnağının üstüne koy ve 15 saniye boyunca hafifçe bastır. Bu aşamada dergi ya da broşür gibi farklı malzemeler de kullanabilrisin ama en iyi sonucu gazeteden alırsın.

5 – Gazeteyi çektikten sonra, pamuklu çubuğu asetonla ıslatarak, tırnağının çevresine bulaşan mürekkebi temizleyebilirsin.

6 – Son olarak cila sürmeyi unutma! Gazetenin mürekkebi çabuk çıkabilir bu yüzden bu tırnak deseninde cila çok önemli. İlk katta kullandığın cilayı son kat olarak da sürebilirsin.

 

Gazete desenli tırnaklara bu şekilde sahip olabilirsin. Umarım herşey yolunda gitmiştir. Yorumlarını bekliyorum…

Hakkında yasekn