Anasayfa / Sağlık / Tehlike Şimdi Yatak Odanızda

Tehlike Şimdi Yatak Odanızda

Her yere  giren teknoloji şimdi de yatak odamıza girdi. Akıllı cihazların faydaları saymakla bitmez. Peki ya zararları? Çinli bir gazetenin haberine göre akıllı telefon hastası bir adamın kendi telefonu yüzünden cinsel hayatı zarar gördü. 

Tayvan’da gerçekleşen olayda bir kadın Dr. Wang adlı bir psikiyatriste giderek erkek arkadaşından yakınıyor. Zira genç adam cinsel hayatı da dahil olmak üzere sevgilisi ile oldukça kopuk ve dış dünyadan uzak hale gelmiş. Yapılan seansların ardından erkekte ciddi cinsel fonksiyon bozukluklarına rastlanıyor. Hastanın ve kız arkadaşının geçmişini de araştıran doktor ilginç veriler ile karşılaşıyor. Tüm sorunların başlangıcı genç adamın akıllı telefon alması ile ortaya çıkmış.  Sevgilisi ile bir şeyler paylaşması ve özel görevlerini yerine getirmesi gereken adam, bunun yerine bu önemli saatlerini akıllı telefonu ile geçiriyor ve sürekli Candy Crush oynuyormuş.

Akıllı telefonundan uzaklaştırılan hasta ve kız arkadaşının ilişkileri ise bir süre sonra iyileşme göstererek yoluna girmiş. Want China Times’ın haberine göre bu rastlanılan kesinlikle ilk vaka da değil ve artarak devam ediyor.

Hakkında ozekinci