Anasayfa / Teknoloji / Sosyal medya devini korkuttu
snapchat

Sosyal medya devini korkuttu

Fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat’in kurucusu, şirketi 3 milyar dolara almak isteyen Facebook’u geri çevirdi.

Sosyal medya devi Facebook’un, bir fotoğraf paylaşım uygulamasını satın alma hamlesi geri tepti. Facebook, geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri fotoğrafların birkaç saniye içinde silindiği Snapchat uygulamasını satın almak için 3 milyar dolarlık bir teklif sundu.
Snapchat’in kurucusu 23 yaşındaki Evan Spiegel ise Facebook’un teklifini reddetti. Bu, Spiegel’in Facebook’u ikinci kez reddedişi. Genç girişimci, daha önce de uygulamasını 1 milyar dolara almak isteyen sosyal medya devini geri çevirmişti.

HENÜZ KÂRA GEÇEMEDİ 
Çoğunlukla gençlerin kullandığı Snapchat uygulaması henüz kâra geçebilmiş durumda değil. Ancak şirketle ilgilenen yatırımcılar Snapchat’in piyasa değerini yaklaşık 4 milyar dolar olarak tahmin ediyor. Haziran’da 200 milyon kullanıcıya sahip olan Snapchat, kullanıcı sayısını Eylül’de 350 milyona çıkardı.

GENÇLERE ULAŞMAK İSTİYOR 
Facebook’un Snapchat’e olan milyarlarca dolarlık ilgisi de uygulamanın genç müşteri kitlesinden kaynaklanıyor. Facebook son dönemde gençler arasında popülerliğini yitirdiğini itiraf etti. Fotoğrafları birkaç saniye içinde silen Snapchat ise, internette ebeveynlerine ve öğretmenlerine iz bırakmak istemeyen ergenlik çağındaki gençlerin favori uygulaması durumunda

Hakkında ozekinci