Anasayfa / Teknoloji / Silinen twitter hesabınızı geri alın

Silinen twitter hesabınızı geri alın

Askıya alınan twitter hesapları aktif hale getirilebiliyor.
Twitter’ın dönem dönem yaptığı temizlik hareketinde bazı hesaplar silinirken, bazıları ise silinme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

Bunların çoğu, kişilerin TT listelerinde düşüncelerini üst sıralara taşımak veya takipçi sayılarını artırmak için açılan sahte hesaplardan oluşuyor. Yalnız Twitter’ın bu konuda yaptığı çalışmalardan bazen twitter hesabı güncel kullanmayan gerçek hesap sahipleri de nasibini alabiliyor. Twitter’ın, hesapları askıya alırken dikkat ettiği noktaları bilmeniz kendi hesabınızın sağlığı açısından size fayda sağlayacaktır.

Twitter, gerçek kullanıcı ile sahte hesap arasındaki farkı ayırt etmek için profil fotoğrafının kullanılıp kullanılmadığına, içeriğinin boş olmamasına dikkat ediyor. Bunun yanında bir kullanıcının takipçileri arasında fazla sahte hesap olması, aynı IP adresiyle çok fazla hesap açılmış olması, retweet ve favori artırma uygulamalarının kullanılması, fazla sayıda sahte hesabın takip edilmesi, aynı içeriğin olduğu sadece birkaç karakteri farklı yazarak twit atılması, hesabınızın aktif bir şekilde kullanılmaması gibi faktörleri de sıralayabiliriz. Özellikle şirket ve firmaların hesaplarını kullanırken izledikleri yol olan para ile takipçi alma eylemi de, hesabın askıya alınması tehlikesiyle karşı karşıya getiren diğer bir unsur olabilir.
Peki, siz gerçek bir kullanıcı olarak yanıltıcı hiçbir yönteme başvurmadığınız halde hesabınız filtreleme sistemine takılırsa ne yapacaksınız?
Bunun için Twitter Support’a başvurmanız gerekiyor. Kısa bir incelemenin ardından hesabınızı geri alabilmeniz mümkün olacaktır.
Silinen twitter hesabını geri alma.

Hakkında ozekinci