Anasayfa / Kadın / SAÇLARDA ELEKTRİKLENMEYİ ÖNLEMENİN 5 YOLU

SAÇLARDA ELEKTRİKLENMEYİ ÖNLEMENİN 5 YOLU

Sonbaharla birlikte yağmurlar da başladı.Saçımız, yağmur suyunu emdiği için saç tellerinde genişleme olur ve saçımız kabarır. Kabarma ise elektriklenmeye yol açar.

Sadece yağmur değil; fazla sıcak ve nemli havalar da saçları elektriklendirir. Bazı saçlar ise her hava koşulunda kabarık ve elektriklidir.İşte saçlarında eletriklenmeyi önlemek için dikkat etmen gereken noktalar…

1- Duşta saçını duruladıktan sonra, en son soğuk suyla yıka. Bu sayede nem saçın içine hapsolur, kabarma ve elektriklenme engellenir; saçın parıl parıl gözükür.

2- Saçını havluyla kurularken; havluyu saçının etrafına sar ve saçın suyunu, havluyu sıkarak al. Saçını asla havluyla ovalamamalısın, unutma sürtünme her zaman elektriklenmeyi arttırır!

3- Saçını her zaman nemlendirmelisin. Bunun için haftada bir uygulayabileceğin doğal yağlardan, saçı nemlendirmek için hazırlanmış özel karışımlardan ya da nemlendirme özelliği olan saç kremlerinden yararlanabilirsin. Nemli saç, her zaman daha az nem emer!

4-Saçını düzenli olarak kestirmek (8 haftada bir), saçında oraya buraya sapan kırık tellerin düzenli olarak yok olmasını sağlayacaktır. Sağlıksız saç tellerinin oluşturduğu elektriklenme görüntüsünü bu şekilde engelleyebilirsin.

5- Saçlarını düzleştirici ile düzleştiriyoran; düzleştiricinin ısısının yüksek olmasına dikkat et. Saçın üstünde düzleştiriciyle tekrar tekrar gidip gelmek elektriklenmeye yol açacaktır. Yüksek ısıyla saçını bir kerede düzleştirmeye çalış. Bunu yapmadan önce, saçına ısıya karşı korucu ürünlerden sürmeyi sakın unutma!

Saçlarımız da en az cildimiz kadar hasastır ve bakıma ihtiyaç duyar. Doğru bakım yöntemleriyle, sağlıklı görünen ışıl ışıl saçlara kavuşabillirsin.

Hakkında yasekn