Anasayfa / Kadın / Saç Tonu: Kızıl (İpucu)
kızıl saç kapak

Saç Tonu: Kızıl (İpucu)

Doutzen Kroes ve Emma Stone’un bir ortak nokatası var; saç tonları. Farklı renklerde saçlara sahip olmalarına rağmen, bu iki güzel de saçında belli belirsiz kızıllar taşıyor.

Peki saçında kızıl ipuçları olan kadınlar nasıl makyaj yapmalılar? Kimler kızıl ipuçlarını iyi taşır? Bu tonu beğenmezsen nasıl geri dönersin??

İşte saçlarında kızıl ipuçları yaratmanın sırları..

Biraz Kızıl

Tam kırmızı değiller, ama altın tonları arasında yer alan bütün renklerden daha sıcak bir görüntüleri var. İçinde biraz kızıl bulunduran, kızıl ipucu; korkutucu olmadan, sıcak saç tonlarının kapısını aralayan bir ton. Diyelim uzun zamandır sarı ya da kahverengi saçların var ve biraz değişiklik istiyorsun. Saç rengini tamamen değiştirmeden önce, aralara hafif kızıllar attırarak bir deneme yapmak iyi bir fikir olabilir!! Aman dikkat kırmızıya tam geçiş yapmayan bu tonların bir tehlikesi var; bağımlılık yapabilirler! Genelde kızıl ipuçlarıyla başlayan saç maceraları, tamamen kızıl saçlarla sona erer.

Kimlere Yakışır

Genel inanışın tersine, kızıl ipuçları; kırmızı lekeleri olan ciltlerin kullanması gereken bir saç tonudur. Aralardaki kızıllar sayesinde saç tonu dikkati çekerek, yüzdeki sivilce ve lekeleri örter. Bunun dışında genelde herkese yakışan kızıl ipuçlarını kullanırken kaşını da biraz boyamanı tavsiye ederim. Sıcak tonlarda saçlara sahip olup, soğuk, gri kaşlarla dolaşmak biraz garip görünebilir. Boyayı kaşlarında uzun süre tutmamaya da dikkat etmelisin tabi. Unutma amacın kızıl kaşlar yakalamak değil, kaşındaki küllü görüntüyü engellemek.

Ya Beğenmzesen!!

Kızıl ipuçlarını beğenmezsen onlardan kurtulmak çok kolay. Açık tonlar gibi kalııcı olmayan kızıllar, saçını yıkadıkça akacaktır. Bu süreci hızlandırmak için, özel şampuanlar da kullanabilirsin.

Makyaj

Kızıl ipuçlarından önce kullandığın makyaj, bu tonlar için doğru makyaj olmayabilir. Siyah göz kalemi yerine kahverengi kalem, ruj yerine parlatıcı kullanarak, daha yumuşak tonlarda makyaj yapmanı öneririm. Daha önce kullanmadığın zeytin yeşili farları kullanmanın şimdi tam zamanı! Bu tonlar kızıl ipuçlarıyla çok yakışıyor!! Ama bence kızıl gölgelere en çok yakışan makyaj tonları bronz ve pembeler. Kirazımsı kırmızı dudaklar da kızıl gölgelerle, uyum içinde olacaktır…

Bakım

Kızıl tonlar çabuk akan renklerdir. Bu tonu korumak istiyorsan, renk koruyucu şampuan kullanmayı denemelisin. Kalıcı çözüm ise boya aktıkça saçını tekrar boyatmak.

Hakkında yasekn