Anasayfa / Kadın / Rüzgarlı Günler İçin Saç Önerileri

Rüzgarlı Günler İçin Saç Önerileri

Özellikle sonbahar ve kış aylarında çok fazla rüzgara mağruz kalıyoruz. Evde özen göstererek yaptığımız saçlarımız, dışarı çıktığımız an rüzgarla dağılıyor. Saçımızı yapmak için harcadığımız onca zaman da boşa gidiyor. Rüzgarı durdurmanın bir yolu yok, ama saçlarımızı rüzgardan korumanın bir kaç yolu var…

ruzgarsac1

 

Şapka Kullan

Şapka, bere ya da saç bandı gibi aksesuarlar, rüzgarlı günlerde, saçlarımızı sabit tutar. Bu sezonun en beğenilen trendleri arasında olan bereleri artık sadece dış mekanlarda değil, iç mekanlarda takmak da moda. Rüzgarlı ya da yağmurlu günlerde bu tarz saç aksesuarlarıyla, toplu ya da açık saç modelleri kullanabilirsin. Böylece, bir yandan, gün boyunca trendi bir görüntüye sahip olurken, diğer yandan saçlarını kontrol altında tutabilirsin.

ruzgarsac2

 

Dağınık Saç Modelleri

Rüzgardan önce saçlarını sen dağıt. Maşa ya da düzleştirici kullanarak, saçında geniş dalgalar yarat. Bu aletler, dalgaların kendi içinde düzenli ve bakımlı görünmelerini sağlayacaktır. Daha sonra kalın bir fırçayla saçını tara. Böylece hacimli, bakımlı ve doğal bir görüntü yakalayacaksın. Saçına çok düzgün bir model yapmadığın için, rüzgarla dağılması, fazla bir fark yaratmayacak. Hatta daha seksi bir görüntü bile oluşturabilir.

ruzgarsac3

 

Şekillendirici Ürünler

Jöle, köpük, sprey ve benzeri şekillendirici ürünler; saçı sabit tutmak için doğru yoldur. Bu tarz ürünleri kullanırken, dikkat etmen gereken nokta; saçının yumuşak kalmasını sağlamak. Yani rüzgar esince saçın hareket etmeli. Rüzgar durduğunda ise, ilk şekillendirdiğin haline dönmeli.

ruzgarsac4

 

Toplu Saç Modelleri

Toplu saç modelleri kullanarak, rüzgarın saçını mahvetmesini önleyebilirsin. Bu çözüm yolunu kullanacaksan, saçının hepsinin toplu olduğuna emin olmalısın. Salık bıraktığın küçük tutamlar, rüzgarla elektriklenerek, kötü görüntülere yol açabilir. Bu yüzden, yanında her zaman fazladan bir kaç tel toka bulundurmakta fayda var.

Hakkında yasekn