Anasayfa / Teknoloji / PlayStation 4′ün Çıkışı Vita’ya Yaradı

PlayStation 4′ün Çıkışı Vita’ya Yaradı

PlayStation 4′ün sunduğu avantajlardan birisi de PS Vita ile olan uyumluluğu oluyor. Remote Play seçeneğiyle Vita üzerinden PS4 oyunlarını oynamamız mümkün. Şu an sadece Japonya için çıkış yapan PS Vita TV sayesinde de HDMI bağlantısı kurup Vita oyunlarını televizyon üzerinden oynayabiliyoruz. Kısacası Sony’nin Vita’ya inancı tam ve bu bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

“PS Vita satışları büyümeye devam ediyor ve son kampanyamızla her hafta büyüme görmeye devam ediyoruz. Şimdiden PlayStation 4 ve Remote Play için mükemmel geri dönüşler alıyoruz ve Tearaway’in başarısı da Vita’nın tek başına bir cihaz olan PlayStation 4′e kusursuz bir arkadaş olduğunu anlatıyor.” şeklinde açıklama yapan Sony’nin ürün müdürü Ben Law, PlayStation 4′ün çıkış yaptığı haftadan sonra Vita’nın satışlarının %68 oranında arttığını söyledi.

Hotline Miami, Terraria, AC: Liberation ve Tearaway gibi başarılı yapımları arşivinde bulunduran Vita, yakın zamanda Sony’nin çok bahsettiği bulut sistemi GAIKAI’ye de ulaşacak. Gelişmeler oldukça aktaracağız.

Hakkında ozekinci