Anasayfa / Genel / Önlisans mezunları için askerlik kısalacak mı?
askerlik

Önlisans mezunları için askerlik kısalacak mı?

Askerlik süresinin kısalması tüm yurtta sevinçle karşılandı. 1 Ocak 2014 itibariyle şu an asker olanlar 12. ayını doldurdukları taktirde erken terhisle evlerine dönebilecekler. Peki arada kalan Önlisans mezunlarının askerlik süresi kısalacak mı?

Askerlik süresinin kısalması tüm yurtta sevinçle karşılandı. 1 Ocak 2014 itibariyle şu an asker olanlar 12. ayını doldurdukları taktirde erken terhisle evlerine dönebilecekler. Peki arada kalan Önlisans mezunlarının askerlik süresi…

Askerlik süresinin kısalması tüm yurtta sevinçle karşılandı. 1 Ocak 2014 itibariyle şu an asker olanlar 12. ayını doldurdukları taktirde erken terhisle evlerine dönebilecekler. Peki arada kalan Önlisans mezunlarının askerlik süresi kısalacak mı? Uzun dönem askerlik yeni çıkan kanunla 16 aydan 12 aya indirildi. Kısa dönem askerlik için ise yapılan açıklamada her hangi bir değişiklik olmadığı ve kısa dönem askerliğin 6 ay ile şimdilik devam edeceği bildirildi. 2 yıllık önlisans okuyarak mezun olanlar için ise henüz bir açıklama yapılmadı. Önceki yıllarda Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda bu konuya değinmişti. Askerlik süresinin kısalması tüm yurtta sevinçle karşılandı. 1 Ocak 2014 itibariyle şu an asker olanlar 12. ayını doldurdukları taktirde erken terhisle evlerine dönebilecekler. Peki arada kalan Önlisans mezunlarının askerlik süresi kısalacak mı? Uzun dönem askerlik yeni çıkan kanunla 16 aydan 12 aya indirildi. Kısa dönem askerlik için ise yapılan açıklamada her hangi bir değişiklik olmadığı ve kısa dönem askerliğin 6 ay ile şimdilik devam edeceği bildirildi. 2 yıllık önlisans okuyarak mezun olanlar için ise henüz bir açıklama yapılmadı. Önceki yıllarda Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda bu konuya değinmişti.

Hakkında ozekinci