Anasayfa / Spor / Mancini’de sona doğru…

Mancini’de sona doğru…

Galatasaray’da teknik direktör arayışları son buluyor. Sarı-kırmızılılar, İtalyan teknik adam Roberto Mancini ile imza aşamasına geldi.

Başkan Ünal Aysal’ın isteği üzerine İtalya’da Mancini ile görüşen Bülent Tulun, ilk etapta olumsuz yanıt almıştı. Sarı-kırmızılı kulüpten yıllık 8 milyon euro isteyen başarılı çalıştırıcıyla pazarlıklar tıkanma noktasına gelmişti. Bunun üzerine Galatasaray diğer alternatifllere yöneldi. Advocaat ile görüşmek üzere Hollanda’ya geçen Tulun, deneyimli teknik adamın süre istemesi üzerine başkan Aysal’a bilgi verdi.

Aysal’ın Mancini ismi üzerinde ısrarcı olunmasını belirtmesi üzerine yeniden Mancini ile temaslara başlayan Galatasaray, İtalyan çalıştırıcının verdiği olumlu yanıt ile imzaya yaklaştı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine başkan Aysal’ın Mancini ile ilgili son kararını vermesi ve resmi açıklamanın yakın zamanda yapılması bekleniyor.

Öte yandan Di Matteo için daha önce temaslar yapan yönetim, Mancini’deki olumlu gelişme üzerine Di Mattteo’yu beklemeye aldı. Aysal’ın geçtiğimiz günlerde kurulların genel toplantısında belirttiği diğer isimler ise Trapattoni ve Bielsa’ydı.

İki tecrübeli teknik adam için de girişimler yapıldı ancak ilk tercih olan Mancini hakkındaki gelişmeler teknik adam arayışlarının yönünü belirledi.

Hakkında ozekinci