Anasayfa / Teknoloji / Logitech’ten iOS’a Oyun Dopingi

Logitech’ten iOS’a Oyun Dopingi

Oyun kontrolörleri ile oyuncuların göz bebeği olan Logitech, bu seferde mobil sektöre el attı. iOS platformu ile uyumlu ilk oyun kontrolörü olan Logitech PowerShell Controller + Battery duyuruldu.

Günümüzde akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla mobil oyunlarda hızlı bir gelişim katetti. Fakat bazı oyunlar var ki, kontrol için ekrana parmaklarınızı koyduğunuzda birçok şeyi kaçırırsınız. İşte böyle durumlarda Logitech PowerShell Controller + Battery imdadınıza yetişiyor. iOS7 destekli olan cihaz iPhone 5s, iPhone 5 ve 5. Nesil iPod touch ile uyumlu.

logitech-ios-iphone-3

Logitech PowerShell Controller + Battery, iPhone 5 hemen hemen aynı kalınlıkta olup oldukça hafif bir cihaz. Fakat gel gelelim ki birazcık uzun(yaklaşık 2 iPhone 5 kadar). Pantolon cebinde taşımak isteyenler için oldukça ilginç görüntüler ortaya çıkartabilir. Kontrolör üzerinde 2′si arkada olmak üzere 6 adet düğme ve yön kontrolü için bir adet dpad bulunuyor. Yeri gelmişken düğmelerin basınca duyarlı olduklarını söyleyelim. Gerçi henüz oyun içi basınç desteği bulunmamakta. En kısa sürede yapımcılar bu konuya da el atacaklardır.

Kontrolörü kullanmak için uyumlu olan iOS cihazı yuvasına yerleştirmek yetiyor. iPhone veya İpod cihazınızı çıkartmadan doğrudan şarj etmeniz mümkün. Ayrıca Logitech PowerShell Controller + Battery üzerinde bulunan dahili 1500 mAh pil ile oyun oynama sürelerinde hissedilir artışlar sağlanıyor.

Birçok oyunun desteklediği Logitech PowerShell Controller + Battery, Aralık itibariyle satışa çıkacak ve satış fiyatının yaklaşık 100$ olacağı tahmin ediliyor.

Hakkında ozekinci