Anasayfa / Kadın / Kolay Makyaj Sırları
kolay makyaj

Kolay Makyaj Sırları

KOLAY VE HIZLI MAKYAJIN SIRLARI!

Hemen evden mi çıkmanız gerekli, çok az bir zamanınız mı var? E peki, bu durumda makyajınız ne olacak? Bazen hızlı ve kolay makyaj hayat kurtarıcı olabilir… Bakalım kolay makyajın sırları neler?

İŞTE KOLAY MAKYAJIN AŞAMALARI

1- Cildinizi önce nemlendirin! Nemlendiriciler cilt yüzeyinizi hem pürüzsüzleştirir, hem de makyajınızın daha uzun süre cildinizde kalıcı olmasını sağlarlar. Cildinizin doğru makyaj için nemlendiriciyi emmesi için beş dakika bekleyin. Böylelikle uygulayacağınız fondöten etkisini tam anlamıyla cildinizde kendini gösterir. Hafif bir de göz kremi uyguladınız mı, ne ala.

2- Kapatıcı! Göz altlarınızda morluklar için ve ya yüzünüzdeki sivilceleri gizlemek için parmaklarınız yerine fırça yardımı ile yüzünüze kapatıcı uygulayın. Makyajınız için bu adım vageçilmezlerden biridir…

3- Fontöten! Eğer pürüzsüz bir cilde sahipseniz, uygulamanıza gerek yok ama epey kusurlu ise likit ya da kremsi bir fondöten uygulayın.

4- Allık! İsterseniz toz, isterseniz de krem bir allık kullanabilirsiniz. Bunu göz makyajınıza geçmeden önce yapmanızı öneririz çünkü böylelikle göz makyajınızı abartmazsınız ve doğal bir görünüm yakalarsınız.

5- Gözler, Kaşlar! Önce kirpiklerinizi kıvırın, sonra sırayla; hafif, ince bir tabaka göz farınızı, göz kaleminiz göz kapağınız ile bütünleşsin ve ardından da sıra rimelinizde.

6- Dudaklar! Doğal bir görünüm istiyorsanız, önce dudak kaleminizi sürün. Unutmayın doğal makyaj herzaman daha doğru bir karar olabilir.

7- Pudra! Ve son olarak fırça yardımı ile yarı transparan bir pudra ile makyajınızı sabitleyip sonlandırın. Artık kusursuzsunuz.

 

Bu Makyaj Örneklerinden İlham Alın…

Bu makyaj örneklerini özenle seçtik… Yapmak kadar görmekte önemlidir! Sizde iyi makyaj örneklerini inceleyip kendi hatalarınızı tespit edebilirsiniz yada bu başarılı makyaj örnekleri size farklı açılımlar sunabilir.. İşte O Örnekler İlham Alın…

Hakkında ozekinci