Anasayfa / Kadın / Kadınlar evlenme teklifi edebilir mi?

Kadınlar evlenme teklifi edebilir mi?

Günümüzde her 10 kadından biri erkeğe evlenme teklifi edebiliyor!

Günümüzde kadınlar erkeklerle hayatın pek çok alanında eşitler. Zamanla roller değişti ve bu değişim ilişkilere de yansıdı. Artık hoşlandığı erkeğe karşı ilk adımı atan da kadın olabiliyor, ilişkide belirleyici olan da… Hepsi bu kadar değil… Yapılan araştırmalar, her 10 kadından 1’inin birlikte olduğu erkeğe evlenme teklifi ettiğini ortaya koyuyor.Yani kadınlar artık, yabancı filmlerde gördükleri diz üstünde yapılan evlilik tekliflerine eskisi kadar önem vermiyorlar. Gerekçesi ister sabırsızlık olsun, ister erkeği elinden kaçırma korkusu… Günümüzde kadınlar bu konuda annelerinden çok daha cesur.

Buna karşın, yine yapılan araştırmalar gösteriyor ki; erkekler kadınların kendilerine evlilik teklifi yapmasından rahatsız. Evlenmek istediklerini ancak bunu soran tarafın kendileri olması gerektiğini belirtiyorlar.

Ayrıca, evlilik teklifini eskiden beri erkeklerin yaptığını ve bunun da ellerinden alınmaması gerektiğini düşünüyorlar. Onlara göre, kadınlar da teklif anının keyfinden mahrum olmamalı ve sessizce o anı beklemeli.

Hakkında ozekinci