Anasayfa / Genel / İşte Bu Yılın En Çok Kazanan Hollywood Sanatçıları

İşte Bu Yılın En Çok Kazanan Hollywood Sanatçıları

2013 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız bugünlerde sinema dünyası da bir nevi hesapları kapatıp gelecek yıl için hazırlıklara başladı. 2013 yılına pek çok önemli film damga vururken, bu filmlerin oyuncuları da ceplerini doldurmayı bildi.

Forbes da bu yıl hasılat gelirleri ile yapımcılarına en çok kazandıran sanatçıların listesini yaptı. İşte bu yılın en çok kazanan 10 aktör ve aktrisleri:

10. Jennifer Lawrence : Hunger Games ile tanıdığımız Oscar ödüllü oyuncunun oynadığı yapımlar, bu yılı 700 milyon dolarlık gelir ile kapattı.

9. Chris Hemsworth : Thor serisi ile kendisini duyuran Hemsworth, yapımcılarına 701 milyon dolar kazandırmayı başardı.

8. John Goodman : Hangover 3, Monsters University, The Internship gibi filmlerde oynayan ve seslendirme yapan sanatçı 743 milyon dolar ile 8. sırada yer alıyor.

7. Billy Crystal : Ünlü komedyen hatırlanacağı gibi bu yıl Monsters University animasyon yapımında seslendirme yapmıştı. Bu yıl ki kazandırdığı para ise 743 milyon dolar oldu.

6. Paul Walker : Fast and Furious serisinin unutulmaz aktörü, trajik ölümü öncesinde 789 milyon doları garantilemişti.

5. Sandra Bullock : Yılların eskitemediği aktris, bu yıl da Gravity ile ses getirmeyi başardı ve yapımcılarına toplamda 826 milyon dolar kazandırdı .

4. Vin Diesel : Bu yaz Riddick ve F&F 6 ile beyazperdede boy gösteren aktör 887 milyon dolar gelire imza attı.

3. Steve Carell : The Office dizisinin yıldızı Carrell, bu yıl da dizi ve filmlerine devam etti ve 964 milyon dolar kazandırdı.

2. Robert Downey Jr. : Zaten en zengin aktörler arasında olan Downey Jr., bu yıl sadece Iron Man 3 ile karşımıza çıksa da 1.2 milyar doların başarısını kutluyor.

1. Dwayne “The Rock” Johnson : Güreş sahasından sinemaya transfer olan The Rock, yapımcılarının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi ve F&F 6, Pain and Gain gibi filmlerle 1.3 milyar dolarlık hasılata imza attı.

dwayne-johnson

Hakkında ozekinci