Anasayfa / Kadın / Gri Renk Nasıl Giyilir?

Gri Renk Nasıl Giyilir?

Siyaha en güzel alternatif: Gri

Gri renk, hemen herkese yakışan kullanışlı ve asil bir renk… Siyah renge en güzel alternatiflerden biri olan gri renk, en az siyah kadar da popüler. Grinin bir çok renk tonuyla yakışması ve buna ilaveten bir çok desenle de kullanılabilmesi onu vazgeçilmez kılıyor. Hemen her parçada rahatlıkla görebileceğimiz gri ve gri tonlarını bir çok şekilde kullanabilmek mümkün. O halde, gri rengi doğru kullanmak için bir kaç stil önerisine ne dersiniz?

gri1

1- Baştan ayağa gri giyinin. Monokrom ya da monotone görünüşler kişiyi olduğundan zayıf ve uzun gösteriyor. Baştan ayağa gri giyerek zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için giydiğiniz parçaların grinin aynı tonunda olması da gerekmiyor. Gri ve grinin tonlarını bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz.

gri2

2- Gri rengi desenlerle kullanın. Gri rengi kullanırken tıpkı siyah renk gibi her desenle uyum gösterebileceğini unutmayın. Özellikle çiçek desenleri, siyah beyaz monokrom desenler ve yılan, zebra gibi hayvan desenleriyle gri rengin uyumunu çok seveceksiniz.

Paris Fashion Week Streetstyle, outside Louis Vuitton, Alexa Chung

3- Gri bir manto edinin. İşte kış gardırobunuzun demirbaşlarından olmaya aday bir parça! Modası olmayan, zamansız ve klasik bir manto arıyorsanız gri tonlarında bir kabanı dolabınıza katabilirsiniz. Özellikle gri tüvit kabanlara bir şans vermeyi düşünebilirsiniz.

gri4

4-  Griyi siyah ve beyazla birlikte giyin. Bu üç rengin uyumu harikadır. Dilerseniz beyaz bir jean pantolon, gri ceket/kaban ve aksesuar olarak siyah ayakkabı çanta seçimiyle basit ancak şık ve tarz bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

gri5

5- Parlak renklerle gri rengi birlikte giyin. Parlak tonlar gri renk ile birlikte harika görünür, üstelik giymeye cesaret edemediğiniz parlak renkli parçaları gri renkle giydiğinizde o kadar da göze batmadığını göreceksiniz. Gri renkle kırmızı, kobalt mavi, zümrüt yeşili, pembe ve mercan gibi parlak tonlar harika görünüyor.

gri6

 

 

 

Hakkında yasekn