Anasayfa / Otomobil / Google Audi ile Anlaşıyor

Google Audi ile Anlaşıyor

Her alanda kendini göstermek isteyen Google şimdi de otomotiv sektörüne giriyor. Android işletim sistemine sahip Audi’ler yakında piyasada olacak. Detaylar haberimizde.

Apple’ın geçtiğimiz yaz duyurduğu “iOS in the Car” teknolojisi WWDC’de büyük yankı buldu. Mercedes-Benz, BMW ve Honda Motor ile ortaklık imzalayan Apple, bu markaların araçlarına iOS işletim sistemli bir teknoloji girişimi hazırlığına girdi.

Google ise Apple’ın bu atılımına karşılık Audi ile el sıkıştı. CES 2014’te resmi olarak duyurulacak olan bu ortaklık ile birlikte yeni Audi araçlarında Android işletim sistemi yer alacak. Peki iOS veya Android işletim sistemine sahip araçlarda ne gibi farklılıklar göze çarpacak?

Gelişen otomobil teknolojisi ile birlikte her araca yerleştirilen bilgisayarlar artık yazılım şirketlerinin işletim sistemleri ile çalışır hale gelecek. Apple’ın ilk olarak öne çıktığı bu yeniliğin devamında Google Audi ile anlaşıyor ve otomobil endüstrisine farklı bir boyut kazandırıyor.
Akıllı cep telefonlarınızda hangi özellikler varsa artık araçlarınızda da bu fonksiyonlardan faydalanabileceksiniz. Araç dışı kameralardan fotoğraf çekme, sosyal ağlarda görselleri paylaşma, hangi konumda olduğunuzu belirtme gibi hemen her özellik artık arabanızdaki direksiyonlara sıralanmış tuşlarla da gerçekleşebilecek.

Hakkında ozekinci