Anasayfa / Kadın / DÜZ KALEM ETEĞİNİ ŞIK EŞSİZ BİR TASARIMA DÖNÜŞTÜR!!

DÜZ KALEM ETEĞİNİ ŞIK EŞSİZ BİR TASARIMA DÖNÜŞTÜR!!

DÜZ KALEM ETEĞİNİ
ŞIK EŞSİZ BİR TASARIMA
DÖNÜŞTÜR!!
Hepinizin dolabında klasik bir kalem etek vardır. Ama sabah 9 akşam 5 bir işin yoksa bu etek çok fazla gün ışığı görmez. Ya da, işe her gün giydiğin etekten çok sıkılmışsındır ama onu çöpe atarak eteğe yazık etmek istemezsin. Artık bu ikilemlere bir son vermenin zamanı geldi. Kalem eteğini bir kaç basit dokunuşla şık bir tasarıma dönüştürebilirsin.

İHTİYACIN OLANLAR (ilk başta cesaret ve hayalgücü)
• Makas
• Kalem eteğin
• Bir mezura
• Kalem
• Beğendiğin renk ve tasarımlarda eteğe yapışınca düşmeyecek hafiflikte aksesuarlar. Ben kahve tonlarında mücevher şeklinde taşları tercih ediyorum.
• Tutkal

etek2

 

AŞAMALAR
1- Eteği üstüne giy ve yırtmacın başlamasını istediğin yere kalemle küçük bir çizgi at.
2 – İşaretlediğin yere 5-6 cmlik düz bir çizgi çiz. Aman dikkatli ol çizgi yamuk olursa yırtmacın da yamuk olur.

etek3

 

3 – Mezura yardımıyla, çizdiğin çizginin iki ucundan aşağıya doğru eteğin sonuna kadar iki düz çizgi daha çiz. Böylece yırtmacın sınırlarını belirlemiş olacaksın.

etek4

 

4 – Sonra makası al ve eteği bu sınırlardan kes. Eteğin astarı varsa onu daha sonra keseceğiz.

etek5

 

5 – Kesilen yerden iplikler çıkabilir. Bunu önlemek için parmağına biraz tutkal alarak kestiğın yerlere ufak ufak dokun. Biraz tutkalla, iğne ipliğe bile gerek olmadan yeni bir etek yaratabilirsin.

etek6

 

6 –  Şimdi içteki astarı kesebilirsin. Astarı dıştaki yırmaçtan biraz daha geniş kesersen astar aradan gözükmez.

etek7

 

7 –  Son olarak seçtiğin aksesuarları yırtmacın çevresine istediğin gibi dizip uhuyla yapıştır. Daha önce de söylediğim gibi bu aksesuarların ağır olmamaları çok önemli.

etek8

 

45dk-1 saat arası eteğin kurumasını beklemelisin yoksa taşlar patır patır dökülür. Bu tasarımdan ilham alarak, biraz da hayal gücünden yararlanarak farklı eteklerine hatta bluzlarına da kendi dokunuşlarınla yeni görünümler katabilirsin.

etek1

 

Hakkında yasekn