Anasayfa / Oyun / Destiny’nin Çıkış Tarihi Açıklandı

Destiny’nin Çıkış Tarihi Açıklandı

Bungie firmasının merakla beklenen yeni oyunu Destiny için resmi çıkış tarihi açıklandı. Xbox konsolunda yaptığı Halo oyunlarıyla adından sıkça söz ettiren ve bir anlamda efsane yaratan Bungie, Halo Reach oyunundan sonra Microsoft ile olan anlaşmasını bitirmişti. Artık Xbox konsoluna özel oyun yerine tüm konsollara oyun yapacağız diyen Bungie’nin ilk duyurduğu oyun da Destiny olmuştu.

Özellikle multiplayer özelliğiyle dikkat çeken Destiny, hafiften Halo’nun havasını taşımıyor değil. Merakla beklenen oyunun çıkış tarihi bugün Bungie tarafından duyuruldu. Destiny, 9 Eylül 2014′te (09.09.14) tüm konsollar için piyasaya çıkacak. Tüm konsolardan kastımız PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One ve Xbox 360.

Oyunun beta versiyonu ise yaz aylarında açılacak ve PlayStation 4 ile 3′e daha önce gelecek. Muhtemelen 1 ya da 2 hafta sonra Xbox kullanıcılarına da açılacak.

Bungie’nin Destiny için çok heyecanlı olduğunu belirtelim. Oyunu titizlik içerisinde tasarladıklarını, iyi bir oyun ortaya çıkarmak istediklerini söylüyorlar. Sonuçta ilk defa Xbox dışınad bir konsola da oyun üretmenin heyecanını yaşıyorlar.

kaynak: superkarga

Hakkında ozekinci