Anasayfa / Spor / ‘Daum’la Başarılı olacağız’

‘Daum’la Başarılı olacağız’

Bursaspor’un tecrübeli kalecisi Sebastien Frey, “Bu oyuncu grubu birbirine kenetlenmeyi öğrendiğinde geri kalan her şey kolaylaşacaktır” dedi.

Bursaspor’un file bekçisi Frey kulübün resmi dergisine önemli açıklamalarda bulundu. Takımda güzel bir dostluk ortamı olduğunu, kazanan takım kimliğine bürünmek istediklerini ifade eden başarılı kaleci, “Bursaspor’un Türkiye’de üst sıralarda yer aldığını biliyordum. Bu sezon da hedefimiz büyük. Lige mağlubiyetle başladık ama zamanla daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Takımda birçok arkadaşımız yeni. Herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyor. Eskiler yenilere yardımcı oluyor. Güzel bir dostluk ortamı var. Önemli olan uyum sürecini hızlı bir şekilde atlatıp kazanan takım kimliğine bürünmek. Bu oyuncu grubu birbirine kenetlenmeyi öğrendiğinde geri kalan her şey kolaylaşacaktır” diye konuştu.

“DAUM’LA BAŞARILI OLACAĞIZ”

Teknik Direktör Christoph Daum’un tecrübeli bir teknik adam olduğunu ifade eden Frey, “Daum çok tecrübeli bir hoca. Onun bilgi ve birikimi tartışılmaz. Çok disiplinli ve başarıya odaklı bir insan. Bizi çok iyi çalıştırıyor. Yaklaşımı da çok iyi. Daum’la birlikte çok başarılı olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ONLAR TRİBÜNDE OLUNCA DAHA DA BÜYÜYORUZ”

Bursa’da takımını çok seven bir taraftar topluluğu olduğunu sözlerine ekleyen Sebastien Frey, “Gerçekten bizim için büyük bir itici güç. Taraftarlarımızın her maçta ambiansı yaratması işimizi daha da kolaylaştıracak. Çünkü onlar koro halinde tezahürat yaptıklarında tribünde değil de sanki sahada koşan takım arkadaşlarımızdan biri gibi oluyorlar. Burada takımını çok seven bir taraftar topluluğu var. Ne desem yetersiz kalacak. Sadece şunu bilmelerini isterim, onlar tribünde olduğu zaman biz sana da daha da büyüyoruz” dedi.

“TAFFAREL’E BÜYÜK SAYGIM VAR”

“Parma’da oynarken Taffarel’i yedek bırakman oldukça sansasyoneldi. O dönemi kısaca bizimle paylaşır mısın?” sorusuna Frey, “Evet. Taffarel’i yedek bırakmak çok büyük bir olaydı gerçekten. O dönem kulüp, “Frey 1. Kaleci, Taffarel de 2. Kaleci” dediğinde asla kötü bir tepki vermedi. Daima destek oldu. Şimdi geriye dönüp baktığımda onunla ilgili her şey çok pozitif olarak kaldı aklımda. Hala görüşüyoruz. Hiç kopmadık. Şimdi ikimiz de Türkiye’deyiz. Ona büyük saygım var” diye konuştu.

Hakkında ozekinci