Anasayfa / Teknoloji / Candy Crush bir günde bu kadar kazanıyor!

Candy Crush bir günde bu kadar kazanıyor!

iOS, Android ve Facebook üzerinden oynanan Candy Crush Saga adeta bir çılgınlık haline geldi.Oyunda ilerlemeye çalışan her yaştan her kesimden insan, oyunu çok yoğun şekilde oynuyor.

Analitik sitesi AppDataGame’in verdiği rakama göre Candy Crush Saga’yı 3 farklı platform üzerinden ayda 132.4 milyon kişi oynuyor. Uygulamayı oynayanların yüzde 70’i uygulama içi satın almalara başvurmuyor; buna karşın yüzde 30’luk kesim tarafından gerçekleştirilen satın almarının uygulama geliştiriciye sadece 24 saatte kazandırdığı rakam La Parisien’in haberine göre 623 bin dolar.

iOS için App Store’da Kasım 2012’de yayınlanmasının ardından en çok gelir elde eden 3 uygulamadan biri olduğu açıklanan Candy Crush Saga’nın günlük 100 milyon aktif kullanıcısının olduğu da geliştirici şirket tarafından açıklanmıştı. App Store’un en çok indirilen diğer iki oyunu da Puzzle of Dragons ve Clash of Clans.

Bununla birlikte Thinkgaming bu rakanın daha yüksek olabileceğini belirterek Candy Crush Saga’nın kullanıcı sayısı ile ilişkilendirildiğinde 850 bin dolarlık bir “günlük” geliri olabileceğini belirtti.

Hakkında ozekinci