Anasayfa / Kadın / Büyük Kolyeler Nasıl Kombinlenir?

Büyük Kolyeler Nasıl Kombinlenir?

Son bir kaç sezondur büyük takılar çok moda. Ünlüler arasından örnek vermek gerekirse; büyük kolyeleri bolca kullanan Miroslava Duma, bu trendi başarıyla takip eden ve çok öğretici bir örnek.

Fakat, benim de favorilerim arasında olan bu trende uymak biraz cesaret isteyebilir. Sen de büyük bir kolye satın aldın ama tam olarak nasıl kullanman gerektiğine emin değil misin? Yaptığın kombinin fazla şık, fazla gösterişli ya da fazla absürd olmasından mı çekiniyorsun??

İşte büyük kolyeleri nasıl kombinlemen gerektiğine dair bir kaç tüyo…

Kolyeyi Patlat

Kombinindeki baş rol kolyen olsun! Büyük kolyeyle klasik bir şıklık yarat. Böyle bir büyük kolye kombinini hem yapmak hem de kullanmak çok kolay. Siyah, kahve, ördek yeşili gibi koyu nötr bir renk seç, baştan aşağı o renkte parçalar giy. Üzerine kocaman parlayan bir kolye tak. Kıyafetinin yakasının kapalı olması kolyeyi daha çok ortaya çıkaracaktır. Kolyeye uyumlu bir çanta ya da ayakkabı seçebilirsin.

kolye1kolye2

Günlük Görüntü

Büyük kolyeleri günlük kombinlerle kullanmak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bunun için 2 farklı önerim var. Birincisi, çok göze çarpmayan, gümüş ya da bakır tonlarında, kısa, minimal bir kolye seçip herhangi bir günlük kombinin üzerinde kullanabilirsin. İkincisi ise Miroslava Dumanın yaptığı gibi kıyafetinle aynı renklerde bir kolye seçebilirsin.

kolye3

kolye4

İş İçin..

İş kıyafetleri genelde sade, basic parçalar olduğu için büyük kolyelere çok elverişlidir. Gömlek üzerine takılan büyük kolyeler benim favorim. Ama o kadar iddialı bir görüntü istemiyorsan. Blazerın içine düz bir bluz giyip. Kombinini daha sade bir kolyeyle tamamlayabilirsin.

kolye5

kolye6

 

Monokrom

Kolyenin gözükmesini istiyorsun ama çok dikkat çekmesin mi diyorsun? Monokrom bir kombini dene. Baştan aşağı kolyenin renginde giyinmek de bir çözüm. Ama ben sadece bluzunu kolyenin renginde seçmeni öneririm. Böylece büyük kolyeyle bluz arasında bir bütünlük sağlayarak, kolyenin tek başına fazla dikkat çekmesine engel olabilirsin.

kolye7

Sonbahar/Kış

Büyük kolyeleri en iyi kaldıran parçalar kuşkusuz kalın kışlık mont ve kazaklar. Böylesine büyük ve dikkat çeken parçaları, büyük kolyeler çok iyi tamamlıyor. Özgür davran, istediğin paltonun üzerine istediğin kolyeyi tak. Paltoyu çıkaracağını unutmadan tabi!!

kolye9

Şık Kombinler

Büyük kolyelerle büyüleyici gece kombinleri yapabilirsin. Jessica Alba gibi omuzlarını açıkta bırakıp elbisenle aynı renkte büyük bir kolyeyle şıklığını tamamlayabilirsin. Ya da Heidi Klum gibi tek renk nötr bir elbise seçip, kolyeyi gecenin starı yapabilirsin…

 

Hakkında yasekn