Anasayfa / Teknoloji / Bir akıllı saat de Google’dan!
google saat

Bir akıllı saat de Google’dan!

Teknoloji dünyasının yeni trendi giyilebilir teknoloji alanına Glass gözlükleriyle adım atmak isteyen Google , fikrini değiştirmiş olabilir. En son söylentiler, teknoloji devinin akıllı saat üzerinde çalıştığı üzerinde.

Hatta, Google akıllı saati birkaç ay içinde sunulabilir.

Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin öne sürdüğü iddiaya göre, Google, Android tabanlı bir akıllı saat üzerinde çalışıyor.

Gazete, Glass akıllı gözlüklerini bir türlü piyasaya süremeyen ve bu alanda Recon Instruments ve Meta gibi firmaların gerisinde kalan Google’ın, Temmuz ayından bu yana akıllı saat üzerinde çalıştığını ve birkaç ay içinde kitle üretime geçebileceğini belirtti.

WSJ, Silikon Vadisi’ndeki kaynaklara dayandırdığı haberinde, akıllı saatin Android 4.1 sürümü ile sunulan akıllı kişisel asistan Google Now ile entegre olacağını öne sürdü. Cihazın, Samsung’un sunduğu ve Galaxy akıllı telefonlarıyla birlikte çalışan Galaxy Gear gibi, Nexus modelleri veya Moto X ile uyumlu olup olmayacağı ise bilinmiyor. Google’ın geçtiğimiz yıl WIMM Labs adında bir akıllı saat firması aldığı kısa süre önce doğrulanmıştı.

uzmanabi.com

Hakkında ozekinci