Anasayfa / Sinema / Avatar 2, Avatar 3 ve Avatar 4 Peşpeşe Çekilecek

Avatar 2, Avatar 3 ve Avatar 4 Peşpeşe Çekilecek

James Cameron’un sinema dünyasını üç boyut kavramı ile tanıştırmasının üzerinden tam dört yıl geçti. Aradan geçen zamanda Cameron hem yazıp hem yönettiği Battle Angel’ı hazırladı. Aynı zamanda The Informationist adlı yapımın da yönetmenlik koltuğunda oturdu. Üzerine bir de yeni Terminator filminin karakterlerini yazdığını da belirtelim.

Yani geride bıraktığımız dört yıl usta yönetmen için bir hayli yoğun geçti diyebiliriz. Fakat projelerinin tamamlanması ile birlikte Avatar’a dönüş yapmışa benziyor. Çünkü yaptığı açıklamalarda Avatar 2, Avatar 3 ve Avatar 4 filmlerinin çekimlerine yakında Yeni Zelanda’da başlayacağını belirtti. Hatta filmlerin hepsinin arka arkaya çekileceğini ve çekimlere ara vermeyi düşünmediklerini de sözlerine ekledi.

Açıkcası Yeni Zelanda halkı için harika bir gelişme diyebiliriz. The Hobbit serisinin son bulmasının ardından yine bir dev projeye ev sahipliği yapacaklar. Dünya’nın el değmemiş nadir bitki örtülerinden birine sahip olan Yeni Zelanda’da bizler için artık daha da bir merak unsuru haline geldi.

Son olarak Avatar’ın devam filmlerinin sırasıyla 2016, 2017 ve 2018 yıllarının Aralık aylarında vizyona gireceğini belirtelim. Cameron’dan Peter Jackson-vari hareketler görüyoruz galiba.

Hakkında ozekinci