Anasayfa / Genel / Aşkta Kıskançlık

Aşkta Kıskançlık

Kıskançlık aşkın vazgeçilmezlerindendir. Seven insan kıskanır sözü çok dorudur. Ama kıskançlığın seviyesi önemlidir. Her şey kararında olmalıdır. Hastalıklı, bunaltıcı kıskançlık durumları ilişkiye zarar verir. Diğer yandan kararında kıskançlık ilişkide tutkuyu, bağlılığı arttırır. Her şeye rağmen, kıskançlık, onu hisseden insanı rahatsız eden bir duygudur. Bu duyguyla başa çıkmak pek kolay olmasa da, imkansız değildir.

Karşınızdakini Tanıyın

Sevgilinizin/eşinizin karakterini objektif şekilde değerlendirmeye çalışın. Sizi aldatır mı, daha önceki ilişkilerinde böyle şeyler yapmış mı? Kadınlara bakış açısı nedir? Yalan söyleyebilir mi? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar onun aldatabilecek bir tip olup olmadığını ortaya çıkaracaktır.

Önceki Deneyimleriniz

Önceki ilişkilerinizde aldatılmış olmanız, bu ilişkinizde de aldatılacağınız anlamına gelmez. Başka erkeklerin yaptığı hatalardan dolayı, şu an birlikte olduğunuz kişiyi suçlamayın. Ama hiç kimseye tam olarak da güvenmeyin. Aklınızda her zaman bir soru işareti olsun. Unutmayın daha önce aldatılmamanız, bu ilişkide aldatılmayacağınız anlamına gelmez.

Kendinize Güvenin

Kıskançlığın en büyük nedenlerinden biri özgüven eksikliğidir. Her şeyden önce kendinize güvenin. Sevgiliniz/eşiniz sizin gibi mükemmel bir insanla beraber. Başka kadınlara bakması anlamsız. Eğer bakıyorsa, bu onun zaafları yüzündendir. Ona istediklerini veremediğinizi düşünüyorsanız, kıskanmak yerine, harekete geçin ve yapmanız gerekenleri yapın.

Bardağın Dolu Tarafı

Sevgiliniz bir çok kadın tarafından beğeniliyorsa, bunu negatif değil, pozitif bir şey olarak görmeye çalışın. Her kadının peşinde olduğu o yakışıklı erkek sadece sizin. Ne kadar şanslı olduğunuzun farkına varın.

Akışına Bırakın

Olayları akışına bırakmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Ama konu aşka gelince, yaşananları akışına bırakmak hayat kurtarıcı olabilir. Birlikte olduğunuz kişi, başkalarına ilgi duyuyorsa, zaten sizin için doğru kişi değildir. Onu hayatınızdan çıkarmak sizi zorlamamalı.

Hakkında yasekn