Anasayfa / Genel / Artık YouTube ünlüleri Hollywood ünlülerinden daha popüler

Artık YouTube ünlüleri Hollywood ünlülerinden daha popüler

İnternet çağının etkilerini uzun vadede görmeye başladık. Günümüz gençleri artık bir dönem hayran hayran izlediğimiz “televizyon” ünlüleri yerine internet ünlülerine özeniyor.

İnternette herhangi bir şekilde yapılan “kişisel yayın” dönemi başladığından beri internet ünlülerini de hayatımıza dahil etmiş olduk. Ünlü blog yazarları, Twitter fenomenleri, Vine fenomenleri, Instagram fotoğrafçıları ve tabii YouTube ünlüleri. Platformun adı fark etmiyor ancak her sosyal ağın belirli bir kitlesi ve o kitlenin yücelttiği belirli “ünlüler” var. YouTube ise belki de en vurucu olanı. Film izler gibi izlediğimiz oyun oynanış videoları, makyaj videoları, parodiler derken film yıldızlarını aratmayacak üne kavuşan YouTube yayıncıları var artık. Üstelik daha ulaşılabilir ve daha sempatikler.

Amerika’da yapılan bir araştırma da internet ünlülerinin gençler için çok daha önemli olduğunun bir kanıtı niteliğinde. 13-18 yaş arası gençlerin en düşkün olduğu olduğu ve örnek aldığı ünlülerin YouTube ünlüleri olduğu ortaya çıktı. Hollywood yıldızlarına göre çok daha samimi ve sınırlandırılmamış bulunan YouTube ünlüleri içinde liste başını Smosh çekiyor. Onu Fine Brothers ve YouTube’un en çok takipçiye sahip olan kullanıcısı PewDiePie izliyor. Listenin ilk Hollywood ünlüsü ise kendine altıncı sırada yer bulan, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Paul Walker. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Jennifer Lawrence da hala gençlerin gözdesi.

youtube-stars-shine-brightest

Hakkında ozekinci