Anasayfa / Kadın / Altın Saç Tonları İle İlgili Tiyolar!

Altın Saç Tonları İle İlgili Tiyolar!

Altın, kadınların saçlarında en çok tercih ettiği ton. Bu tonu birçok ünlünün saçında görüyoruz ama bence en başarılı altın kızlar; Jessica Alba, Sarah Jessica Parker, Blake Lively, Natalie Portman, Jenifer Lopez ve Gwyneth Paltrow. Peki altın saç tonları nasıl yakalanır? Kimlere yakışır? Nasıl makyajlarla kullanılmalıdır??

İşte kadınların en çok kullandığı altın saç tonlarıyla ilgili bilmen gerekenler!!

Altın Tonlar:

Çok sıcak, ama asla cırtlak olmayan tonlardır. Sadece sarı saçlara değil, kahve tonlarındaki saçlara da uygulanan bu renk; saçlarda, güneşle sararmış gibi bir etki yaratır. Hatta bu ton, bazı saçlarda -özellikle yaz aylarında- hiç boya kullanmadan, sadece deniz ve güneşle bile yakalanabilir…

Kimlere Yakışır:

Ben bugüne kadar altın tonların yakışmadığı bir kadın görmedim. Saç rengin ten rengine uygun olduğu sürece, üstüne uyguladığın altın tonu sana yakışacaktır.

Doğru Rengi Bulmak…

Herkesin ‘’altın’’ anlayışı aynı olmayabilir. Saçını kuaförde boyatacaksan tam olarak istediğin etkiyi fotoğraflarla göstermeni tavsiye ederim. Bu aşamada çocuk fotoğraflarından da yararlanabilirsin. Biraz araştırma yaparsan, çocukların saçlarında ilham verici altın tonları olduğunu göreceksin.

Neler Giymelisin??

Her şey!! Bu tonlarla bütün renkler uyumlu görünecektir. Yaz aylarında açık, pastel tonlar, saçlarınla birleşip ışıklı bir görüntü oluşturur. Kışın ise koyu renklerin üstünde saçların iyice parlayacaktır.

Makyaj!!

Altın tonlarında saçların varsa en çok dikkat etmen gereken nokta makyajın. Sıcak tonlardaki saçlarını, sıcak tonlarda bir makyajla tamamla. Bronz allıkları, kahverengi, bakır ya da gold göz makyajlarını tercih et. Dudaklarında ise pastel tonlar çok güzel duracaktır. Tabi ten rengine uygun bir makyaj olmasına da dikkat etmelisin!!

Bakım..

Altın tonlar bakımı en kolay olan tonlardır. Boya hiç akmaz, her yıkamada saçın tonu daha da açılarak güzelleşir. Tabi ki saçının şekline göre kullanacağın düzleştirici ya da maşayla, saçının tonunu daha çok ortaya çıkarabilirsin!!

 

Hakkında yasekn