Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Tomboy

2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Tomboy

Tomboy akımı ile modayı erkeklerden çalıyoruz!

2013-2014 Sonbahar/Kış sezonunda her şey bu akımdan yana: Oversized mantolar, büyük ceketler, takım elbiseler, Boyfriend Jean’ler, Loafer ‘lar ve Oxford ayakkabılar… Erkeksiliğin ağır bastığı ancak kadınlığın da ortadan yok olmadığı; iki arada bir derede Tomboy akımı… Kadınların erkeksi kıyafetlerle de çok çekici ve karizmatik olabileceğini gördüğümüz Tomboy akımı bu kışın en rağbet gören moda eğilimlerinden biri olacak.

tomboy1

Bu sezon Tomboy akımını takip etmek için kullanabileceğimiz bir çok parça var. Eğer siz de bu akımı izlemek istiyorsanız, gelin hep beraber bu maskulen parçaları inceleyelim.

tomboy

Tomboy şıklığı için bu sezon olmazsa olmazlar:

1- Oversized Ceket ve Manto: Modern bir Tomboy görünüşü için vücut hatlarını saklayan ceket ve mantolar biçilmiş kaftan… Özellikle Oversized ceketle basit bir tişört ve kot pantolonla bile tamamlandığında, giyene eforsuz bir Tomboy görüntüsü vaadediyor.

Tomboy

2-Takım Elbise: Üste oturan, tabir-i caizse jilet gibi bir ceket ve pantolon sizi en kısa yoldan Tomboy stiline taşıyacak yegane parçalar arasında yer alıyor. Görüntünüzü beyaz bir gömlek ve maskulen ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. O kadar maskulen olmak istemeyenler içinse topuklu ayakkabılar ideal…

3-Oxford, Slipper, Loafer Ayakkabılar: Topuksuz ve maskulen bir havaya sahip olmaları bu ayakkabıları Tomboy stili için gözümüz kapalı önermemize sebep oluyor. Üstelik çok da şıklar! Buna ek olarak yarım ve bağcıklı botlar da bu stil için kullanışlı parçalar arasında yer alıyor.

4- Boyfriend Jean: Spor Tomboy kombinasyonları için mutlaka gardırobunuzda yer vermeniz gereken aynı zamanda sezonun hiti bir parça… Feminenlik eklemek için yine mutlaka topuklu ayakkabıları bu pantolonlarla birlikte kullanın.

tomboy

 5- El Çantası (Clutch): Tabi ki süslü ve feminen çantalardan değil, zarf şeklinde daha minimal tasarımları olan el çantalarından bir tane edinmeniz şart…

6- Erkeksi aksesuarlar: Erkek saati, kravat, papyon, fötr şapka, bere, yelek, taşlı büyük yüzükler mutlaka faydalanmanız gereken ufak ama önemli detaylardan…

Hakkında yasekn