Anasayfa / Kadın / 2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: PUNK

2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: PUNK

Müzikle şekillenen moda: Punk!

Punk akımı 2013/2014 Sonbahar-Kış sezonu ile hızlı bir geri dönüş yaptı. Ancak tabi ki eski Punk stilinden farklı olan noktaları çoğunlukta… Yeniden yorumlanan Punk akımında trendler hem asi hem de şık detaylar içeriyor. 1970’lerde İngiltere’de doğan ve stillerin müzikle şekillendiği bu giyim tarzında da bol bol ekose, deri ve metal aksesuarların kullanıldığını söylemek gerekiyor.

punk2

Punk ve Grunge stillerinin farkı nedir?
Ekose, deri ve yırtık jean gibi parçaların hem Grunge stilinde hem Punk stilinde önemli bir yeri var. Ancak Punk’ta metal aksesuarların daha çok kullanıldığını söylemek mümkün. Zımbalar, çiviler, zincirler ve fermuar gibi detayların sık kullanıldığı Punk akımında siyah rengin de önemli bir yeri var. Grunge’ın umursamaz havasına karşılık, Punk akımında iddialı ve dikkat çekici parçaların yer aldığını belirtmek lazım…

punk3

 

Asi Punk şıklığının vazgeçilmezleri
Punk akımına uygun giyinmek için en önemli kıyafetin deri parçalar olduğunun altını çizmek gerek… Deri tayt ve pantolonlar, fermuar detaylı mini deri etekler zaten 2013-2014 sonbahar-kış sezonunun da önde gelen trendleri arasında yerini alıyor. Yine ekose bir elbise, pantolon ya da gömlekle deri parçaları bir arada kullanabilirsiniz. Yırtık jean parçalar bu tarzın olmazsa olmazları arasında… Bot ve postalları da bu listeye eklememiz gerek ancak zımba ve metal detaylı olanları Punk stilinize daha uygun olacaktır. Ve tabi ki takı ve aksesuarların da metal olması gerekiyor. Sivri çivilerden oluşmuş bileklikler, kolyeler ve küpeleri mutlaka kullanmalısınız.

punk4

 

Kurukafa sembolü ve Grafik baskı tişörtler
Punk akımının en dikkat çeken detaylarından biri de kıyafetten aksesuara kurukafa sembolünün kullanılmasıdır. Kurukafa sembolünün yer aldığı kıyafet, aksesuar ve takıların Punk akımında önemli bir olduğunu söylemek gerek. Ek olarak grafik baskılı ve mesaj içeren tişörtlerin de Punk stilinizi tamamlayacak önemli parçalardan biri olduğunu belirtelim.

punk5

 

Galerimizde de size öncülük edip, fikir sahibi olmanızı sağlayacak bir kaç kombini birlikte görebilirsiniz;

 

Hakkında yasekn