Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar/Kış Trendleri : Puantiye
puantiye modası

2013-2014 Sonbahar/Kış Trendleri : Puantiye

Nostaljik puantiye bu kış yine moda

1950’li ve 60’lı yılların en önemli desenlerinden olan puantiye, 2013-2014 sonbahar/kış sezonunda yeniden moda oluyor. Aslında hemen hemen her sezon kendini yenileyerek ortaya çıkan bu trend, özellikle siyah ve beyaz renklerde klasikleşmiş bir desen olmuş. Bu deseni sevenler için güzel haber: Puantiye desen, bu kış elbiseden ayakkabıya bir çok giyim parçasında yerini alıyor.

puantiye

 

Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Twigy ve daha sayamadığımız bir çok stil ikonunun favorisi olan, her daim nostaljik ve feminen bir görüntü veren puantiye desen giyene eforsuz bir şıklık vaadediyor. Bu şık desenin sade bu kış değil, önümüzdeki yaz sezonunda da trend olacağını şimdiden söyleyelim.

Puantiye parçaları nasıl giymeli?

1- Puantiye gömlek ve bluz: Puantiye bir gömlek ya da bluz verdiği şık havayla bu sezon favorilerinizden biri olabilir.Özellikle armut tipi vücudunuz varsa ve basen, bacak bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçiyseniz puantiye bluzlardan yardım alabilirsiniz. Dikkat üst tarafınıza çekileceğinden daha ince görünmeniz mümkün olacak.
Tabi bu şekilde giyinirken tek renk bir etek ya da pantolon seçmeyi unutmayın.

puantiye

 

2- Puantiye elbise: İşte harika bir nostaljik parça! Eğer ufak tefek bir yapınız varsa ufak puantiye desenleri, uzun boyluysanız daha büyük puantiye desenleri seçebilirsiniz. Tercihinizi bele oturan modellerden yapabilir, elbisenizi tek renk opak çorapla tamamlayabilirsiniz.

puantiye modası

 

3- Puantiye aksesuarlar: Puantiyeyi giymekten çok hoşlanmıyorsanız, aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Puantiye fular, çanta, saç bandı gibi parçaları kıyafetinize hareket katmak için kullanabilirsiniz.

puantiye modası

 

4- Puantiye ayakkabı: Hemen her parça ile uyum gösterecek puantiye desenli bir ayakkabı hem şık hem de tarz bir görüntü verebilir. İster düz renk kıyafetinize biraz hava katmak için kullanın, ister desenli parçalarla biraz daha iddialı bir görüntü yaratın. Tercih sizin…

puantiye modası

 

5-Puantiye ve diğer desenler: Desenleri karıştırmak ve bir arada kullanmak uzun süredir moda… Siz de puantiye desenini çizgili, çiçekli, kareli desenlerle bir arada kullanabilir ya da farklı boyutta/renkte puantiye desenli parçaları birlikte giyebilirsiniz.

Hakkında yasekn

  • cesaret

    Sitenizi faydalı buldum.Sizleri kutluyorum.Puantiye her devrin modasıdır.Sevilmez mi hareketli noktacıklar.