Anasayfa / Kadın / 2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: PELERİN

2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: PELERİN

2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: PELERİN

Asaletin simgesi: Pelerin

2013-2014 sonbahar-kış trendlerinin en göze çarpanlarından biri pelerinler… Kaban ve manto anlayışına farklı bir soluk getiren bu asil pelerinler, feminen duruşlarıyla da elegan bir hava sergiliyorlar. Üstelik, bir çok çeşidi olan pelerinler arasından tarzınıza uygun bir tane bulmak çok kolay. Geçtiğimiz kış sezonunda da popüler olan bu parçayı henüz denemediyseniz, bu sezon mutlaka bir tane edinmelisiniz!

pelerin-trendi-2013-2014-sonbahar-kis 8

 

Modası geçmeyen pelerin

Pelerinin hem erkek hem de kadın giyiminde önemli bir yeri var. 16. ve 17. Yüzyıllarda yere kadar uzanan pelerinlerin popüler olduğu ve 18. Yüzyıldan itibaren de günümüzün pelerin anlayışına biraz daha yaklaşan modellerin giyildiği biliniyor. Bu sezon ise pelerinlerde Victoria Beckham, Derek Lam ve Anna Sui gibi tasarımcıların yeniden yorumlamasıyla daha minimal ve fütüristik modellerin öne çıktığı görülüyor. Pelerinlerde kullanılan renklerde, siyah, Camel, bordo, gri ve lacivert çoğunlukta…

pelerin-trendi-2013-2014-sonbahar-kis 5

Pelerinleri nasıl giymeli?

Bu sezon kısa ya da uzun boylarda üretilen pelerinlerden ihtiyacınıza göre birini seçebilirsiniz. Eğer çoğunlukla midi elbiseler ya da etekler giyiyorsanız, seçiminizi uzun pelerinlerden yana yapabilirsiniz. Sıklıkla pantolon ve tayt giyen biriyseniz kısa boyda pelerinler gardırobunuzun vazgeçilmez parçalarından biri olacak.

Kısa pelerinleri Skinny pantolonlarla giyip, kıyafetinizi uzun çizmelerle ya da Biker botlarla tamamlayabilirsiniz. Orta uzunluktaki bir pelerin ise, dizin üzerindeki elbiseler ve Stiletto ayakkabılar ile harika görünür…

Pelerinleri giyerken stilinizi aksesuarla tamamlamayı unutmayın. Bu sezon trend olan ve dirseğe kadar çıkan uzun eldivenleri, pelerininiz ile kullanabilirsiniz. Buna ek olarak büyük ve gösterişli Statement kolyeleri pelerin ile takabilir ve görüntünüze daha şık bir hava katabilirsiniz.

Hakkında yasekn