Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Oxblood Bordo
oxblood bordo

2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Oxblood Bordo

2013 – 2014 sonbahar kışının favori renklerinden Oxblood

Oxblood, bu kış sezonun dikkat çeken renklerinden biri… Bordo rengin kahverengine bakan bu tonu, kıyafetlerden makyaj malzemelerine kadar bir çok yerde karşımıza çıkıyor. 2013 – 2014 sonbahar kışında özellikle deri ve kadife kumaşlarda görülen bu renk, koyu renklerden hoşlananların da favorisi olacağa benziyor. Bu sezon Oxblood bordo trendinin, siyah rengi zirveden indirmesi an meselesi…

Oxblood bordo

 

Oxlood rengin diğer renklerle uyumu
Oxblood bir çok renk ile rahatlıkla birlikte kullanılabilecek bir renk. Siyah, lacivert, gri, ekru, beyaz, krem, haki renkler ile kesinlikle çok yakışıyor. Daha dikkat çekici kombinasyonlara imza atmak için, Oxblood bordosunu hardal rengi, kobal mavi ya da koyu yeşiller ile de kullanabilirsiniz. Oxblood’u sadece renklerle değil, sezonun trendi hayvan desenlerle de uyumu dikkat çekiyor. Yılan derisi ya da leopar desenlerle Oxblood rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Oxblood bordo

 

Oxblood makyaj ve manikür trendi
Oxblood rengi 2013 – 2014 makyaj trendlerinin de öne çıkan renklerinden. Dikkat çeken dudaklar için Oxblood renginde rujlar favori olacak. Sadece dudaklarda değil, tırnaklarda da önemli bir yeri olacak Oxblood’un. Oxblood renginde manikür yine sezonun önemli trendleri arasında yer alıyor.

Oxblood bordo

 

Vazgeçilmez Oxblood parçalar
Bu kış sezonunda Oxblood renginde deri parçalar favori. Oxblood ceket, pantolon, etek ve elbiseler sık görülüyor. Aksesuarlarda da bu rengin ön plana çıktığını görüyoruz. Bu sezon özellikle Oxblood renginde bir ayakkabıya ya da çantaya gardırobunuzda yer vermelisiniz. Ayakkabılarda stiletto ya da Slipper tercihinizi bu renkten yana yapabilirsiniz. Bu renk ayakkabıların jean pantolonlarla uyumuna bayılacaksınız… Çanta konusunda da çekinmeden bu renk bir çanta edinebilirsiniz. Bir çok renkle uyum içerisinde olduğundan Oxblood renginde çantanız oldukça kullanışlı bir parça olacaktır.

Hakkında yasekn