Anasayfa / Kadın / 2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: KAZ AYAĞI DESENİ

2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: KAZ AYAĞI DESENİ

2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: KAZ AYAĞI DESENİ

Kışın en şık deseni: Kaz ayağı (Piyedepul)

Bazı trendler vardır, yeniden moda olmaları mevsimlere bağlıdır. Tıpkı kaz ayağı desen gibi. Kaz ayağı desenin trend olmasından ziyade bir klasik olduğunun altını çizmek gerekiyor. Siyah ve beyazın şahane uyumunu giyim parçalarına taşıyan bu güzel desenin sezonun retro havasına mükemmel uyum sağlayacağı tartışılmaz…

kaz1

Kaz ayağı parçaları nasıl giymeli?
Kaz ayağı desen ziyadesiyle dikkat çekici olduğundan fazla kullanıldığında göz yorucu olabilir. Böyle bir kombinasyona imza atmaktan uzak durmak gerekiyor. Kaz ayağı deseni giyerken dikkat edilmesi gereken tek nokta, bu deseni siyah ve beyaz parçalarla birlikte kullanmak… Bu basit ama kullanışlı formülle risk almadan kaz ayağı deseni rahatlıkla giyebilirsiniz. Tabi kullandığınız kaz ayağı desen siyah ve beyaz renkten değil başka renklerden de oluşabilir. Bu durumda yine desenin içerisinden bir rengi kullanabilirsiniz. Cesur kombinasyonlardan yanaysanız, sezonun moda renklerinden kırmızı, mavi ve yeşil tonlarını da bu desenle kullanabilirsiniz.

kaz2

 

Kaz ayağı kıyafetler ve aksesuar seçimi

Kaz ayağının yoğun kullanılması durumunda göz yorabileceğinden bahsetmiştim. Bu sebepten aksesuarları tek renk kullanmak çok daha mantıklı olacak aynı zamanda hoş bir görüntü oluşturacak… Örneğin piyedepul elbisenizi ya da eteğinizi siyah stilettolarınızla tamamlayabilirsiniz. Ya da beyaz, pudra, nude, gri vb. nötr renk skalasındaki tonlardan ayakkabı ve çanta seçiminizi yapabilirsiniz.

kaz3
Kaz ayağı desen aksesuarlar
Bu sezon kaz ayağı deseninin farklı bir yeri olması sebebiyle aksesuarlarda da çok sık kullanıldığını görüyoruz. Bu yüzden bu deseni kıyafetlerinizde kullanmak yerine aksesuarlardan seçim yapıp, sade kıyafetlerinize hareket katabilirsiniz. Piyedepul desenli ayakkabı, çanta, fular, kemer ve takı gibi aksesuarlardan kombinlerinize şıklık ve hareket katmak için yararlanabilirsiniz.

kaz4

 

kaz5

 

kaz6

 

kaz7

 

kaz8

 

kaz9

 

kaz10

Hakkında yasekn