Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar\ Kış Trendleri : Etnik
etnik desen kazak

2013-2014 Sonbahar\ Kış Trendleri : Etnik

Renklerin ve desenlerin cümbüşü: Etnik

Bir kaç sezondur Kızılderililerden, Afrika desenlerinden ilham alan parçalar dikkati çekiyordu. Genellikle yaz mevsimi ile bağdaştırılan etnik parçalar, 2013-2014 sonbahar/kış sezonunda da moda olmaya devam ediyor. Etnik desenler, işlemeler ve boncuk süslemelerinin öne çıktığı tribal moda akımında, parçaların el işi ve Vintage havası taşıması dikkat çekiyor.

etnik desen hırka

Etnik yaz desenleri, kışa uyarlanıyor

Yazın gördüğümüz etnik ve tribal desenlerde daha çok mavi, kırmızı, pembe gibi parlak renklerin kullanıldığına tanık olduk. Sonbahar ve kış sezonunda da benzer şekilde devam edeceğini söylesem de, renklerde sezonun trendlerine göre bir değişim elbette söz konusu… Bu kışın tribal ve etnik desenleri renk tonlarının ağırlıklı olarak siyah, beyaz, kobalt mavi, yeşil, sarı, hardal rengi, kahve tonları, turuncu ve kırmızı gibi toprak bazlı renklerden oluşması dikkat çekiyor. Monokrom yani siyah ve beyaz ikilisinin tribal desenlerde çok fazla kullanıldığını söylemem mümkün.

etnik desen çanta

Stilinize biraz bohem havası katmaya ne dersiniz?

Tribal ve etnik eğilimleri takip etmek için stilinizde ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz? Tribal ve etnik modayı en basit ve en kolay şekilde takı ve aksesuar seçimlerinizle izleyebilirsiniz. Tribal desenli, boncuk işlemeli clutch çantalar ya da işleme yapılmış bir kovboy botu… Bu sezon seçeneğiniz çok. Kolye, küpe ve bileziklerde etnik modanın yansımalarını bulabilirsiniz. Kıyafetinizin havasını bohem dokunuşlarla zenginleştirmeyi aksesuarlar sayesinde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

etnik desen hırka1

 

Tabi ki sadece aksesuarlar değil, kazak, hırka gibi kışlık parçalarda da etnik ve tribal modasının izlerini görebilmek mümkün. Etnik desenli kazak ve hırkaları sezonun modası parkalarla birlikte giyebilirsiniz. Etnik desenli elbise ve pantolonları da unutmamak gerekiyor. Etnik desenli elbiseleri, biker ceket gibi sezonun hit parçalarıyla birlikte deneyebilirsiniz.

etynik model kolye

 

Hakkında ozekinci