Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Double Denim

2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Double Denim

Baştan ayağa Jean’e bürünün

Double Denim ya da diğer adıyla Denim on Denim trendi baştan ayağa Jean giymek anlamına geliyor. Eski moda kurallarına göre baştan ayağa kot giymek, moda hatalarından biriydi. Bunda 80’lerin korkunç Double Jean kombinlerinin payı olsa gerek… Ancak Double Denim artık takip edilesi bir moda trendi. Bir kaç sezondur gözde olan bu trendin 2013-2014 sonbahar/kış sezonunda da hız kesmeden devam ettiğini söylemek mümkün…

double-denim1

Kot gömlek ve Chambray’ın yükselişi

En sık rastlanan Double Denim kombinasyonlarından biri kot ceket ve kot pantolonla yapılanlardı… Ancak bu sezon kot gömlek ve kot pantolonun daha sık kullanıldığını görüyoruz. Kış sezonunda özellikle “Chambray” adı verilen kumaşların öne çıktığı görülüyor. Chambray; Jean’a çok benzeyen ancak Jean’den çok daha hafif olan, pamuklu bir kumaş türü. Double Denim trendini izlemek için Chambray gömleklerden de faydalanabilirsiniz.

double-denim2

Double Denim nasıl giyilir?

1- Farklı renklerde jean parçalar kullanın.Özellikle baştan ayağa Jean giymenin risk olduğunu düşünüyorsanız, renkli jean’ler ile basic Jean tonlarını rahatlıkla bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin; siyah skinny jean pantolonunuzu denim mavisi kot gömleğinizle giyebilirsiniz.

double-denim3

2- Aynı tonda denim parçalardan giymekten korkmayın, eğer çekiniyorsanız yelek tarzında parçalarla deneme yapın.

double-denim4

3- Kıyafetinize mutlaka renk katın. Örneğin kot ceketinizin içine beyaz bir tişört giymek, ya da ayakkabılarınızı farklı tonlarda/desenlerde kullanmak kıyafetinizi sıkıcılıktan uzak tutar ve kıyafetinize hareket katar. Çiçekli desenlerin kot kumaşlarla çok yakıştığını unutmayın.

double-denim5

4- Mutlaka bir Chambray gömlek edinin. Böyle bir gömleği yaz kış rahatlıkla kullanabilirsiniz, üstelik hemen her tür kot rengiyle uyumludur. Renkli jean pantolon ile Chambray gömleğin uyumuna bayılacaksınız!

double-denim6

5- Double Denim kombinasyonlara feminen detaylar katın. Statement küpeler, kolyeler, topuklu ayakkabıları Double Denim kıyafetlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

double-denim7

6- Sezonun hiti olan yırtık ve yamalı jean’lere Double Denim kombinlerinizde mutlaka yer verin.

Hakkında yasekn