Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar / Kış Trendleri : Doktor Çantaları

2013-2014 Sonbahar / Kış Trendleri : Doktor Çantaları

İçine dünyayı sığdırabilirsiniz!
Doktor çantalar 2013-2014 sonbahar/kış sezonunun “must have” parçalarından biri. 1900’lü yıllarda doktor, avukat hatta tamircilerin eşyalarını rahatça taşıdıkları için bu model çantaları tercih etmesiyle moda dünyasına giriş yapmış doktor çantalar… Geçen kıştan beri moda olan doktor çantalar, retro havalarının yanı sıra işlevsel ve kullanışlı olmaları sebebi ile sıkça tercih edilen bir çanta modeli. Zamansız klasik bir çanta modeli olduğu için, bu parçayı gardıroba katmak kesinlikle akıllı bir yatırım olacak.
doktorçantası1

 

Bu çantayı en fazla doktorlar tercih ettiği için ismi “Doktor Çantası” olarak kalmış. Bu çantalar çok fazla eşyayı rahatlıkla taşıyabiliyorlar. Doktor çantaların öyle küçük gözükmesine kanmamak gerekiyor. Cep telefonu, makyaj çantası, tablet bilgisayar belki bir çift ayakkabı ve daha bir çok eşyanızı rahatlıkla taşıyabileceğiniz çantalar… Fazla uzun sürmeyen seyahatlar için biçilmiş kaftan olan bu çantayı bavul yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

doktorçantası2

Günlük koşuşturmaca içerisinde elinizden düşmeyecek bu çantayı ofis stiliniz için de kullanabilirsiniz. Klasik giyim parçalarıyla güzel bir uyum sağlayan doktor çantaları midi etekler, klasik elbiseler, kısa paçalı ya da bol pantolonlar ile uyum içinde olan bir parça… Bunun için sonbaharın Hitchcock kadınlarından ilham alabilirsiniz: Bele oturan manto, topuklu ayakkabılar ve doktor çantanız harika bir görüntü oluşturacak.

doktorçantası3

Yukarıda bahsettiğim üzere, aslında ilk olarak erkeklerin kullandığı bu çantayı modanın içine dahil edenler kadınlar olmuş. Bu maskulen-feminen parça 2013-2014 sonbahar/kış sezonunda yeniden yorumlandı, sofistike ve zarif modeller ortaya çıktı. Taşlarla, boncuklarla, tüylerle, kürkle süslenmiş doktor çantaları bu kış oldukça feminen modellerde dikkat çekiyor. Bu kış mavi tonları, mor, kiremit tonları, yeşil ve krem rengi olanları revaçta. Ancak siz zamansız bir yatırım yapmak istiyorsanız kahve tonlarından, siyahtan ve bej-krem renklerinden seçim yapabilirsiniz.

 

 

Hakkında yasekn