Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar\ Kış Trendleri : Çiçek Deseni

2013-2014 Sonbahar\ Kış Trendleri : Çiçek Deseni

Bu kış çiçek açıyoruz!

Çiçek desenlerinin çoğunlukla bahar ve yaz aylarında giyilebileceği düşünülür. Ancak 2013-2014 Sonbahar/Kış sezonunda tasarımcılar, bahar ve yazla özdeşleşmiş çiçekleri kışı düşünerek yeniden yorumladılar. Çiçek desenleri siyah, lacivert, bordo ve daha sayamayacağım bir çok nötr renkle birlikte kullanılıyor. Genellikle koyu zeminde göze çarpan çiçek desenli parçalar, bu desenleri sevenler için, bu kış harika bir seçim olacak.

çiçek desen ceket

 

Karanlık çiçekler

Koyu zeminde dikkati çeken bu çiçek desenli parçalar, dramatik havalarıyla daha çok eski zamanları anımsatıyorlar. Vintage havası olan bu parçalar yün, kadife ve ipek gibi kumaşlarda sık kullanılıyor. Çiçek desenlerinin bu sezon Goblen kumaşlarda yada işlemelerde çok sık kullanıldığını da belirtmek gerekiyor. Kazak, ceket, elbise, pantolon, ayakkabı hatta çantada bile bu çiçek desenlerinin etkisini görebilmek mümkün… Bu tarz parçaların metalik aksesuarlarla kullanıldığı görülüyor. Altın rengi kolyeler ya da metalik detaylı ayakkabılar gibi…

Çiçek desenleri bu sezon nasıl giyelim?

1- Floral desen ve deri formülünü kullanın. Deri sezonun hit trendlerinden, üstelik çiçekli desenlerle de çok yakışıyor. En basit ve kısa yoldan çiçekli bir elbiseyi Biker ceketle birlikte giymeniz size şık ve stil sahibi bir görüntü verebilir. Floral desenli bir kazağı ya da bluzu deri eteklerle tamamlayabilirsiniz. Bu iki trendin birbirine çok yakıştığını ve birlikte gönül rahatlığıyla giyebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

çiçek desen elbise

 

2- Düz renk kıyafetinize çiçek desenli aksesuarlar kullanarak hareket katabilirsiniz. Örneğin; düz renk elbisenizi çiçek desenli çorapla tamamlayabilir ya da çiçekli bir ayakkabı ile siyah takımınıza canlılık katabilirsiniz.

çiçek desen ayakkabı

 

3- Çiçek figürü olan takılardan edinebilirsiniz. Çiçekli bir taç, çiçek şeklinde taşlarla süslü bir Statement kolye, çiçek şeklinde küpeler ya da çiçekli bir broş… Seçim zevkinize ve tabi ki stilinize kalmış.

çiçekdesen4

Hakkında yasekn