Anasayfa / Kadın / 2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: CAP-TOE AYAKKABI

2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: CAP-TOE AYAKKABI

Hem zamansız hem modern: Cap-toe ayakkabılar

2013/2014 sonbahar-kış sezonunun “must have” ayakkabıları listesinde ilk sıralara almanız gereken bir model varsa, o da Cap-toe ayakkabılardır. 1940’lı yıllarda erkek ayakkabılarında kullanılan bu detay, Matmazel Coco Chanel’in erkek giyiminden ilham almasıyla 1950’li yılların sonunda kadınlar için vazgeçilmez bir model oldu. O yıllardan günümüze dek klasikleşen Cap-toe ayakkabılar tıpkı geçen kış olduğu gibi bu kış da çok trend…

cap-toe1

 

Yeni sezonda her model ayakkabıda Cap-toe
Babet, platform, Stiletto, bot ya da çizme; modeli hiç farketmez, bu sezon ayakkabıların burun kısmında farklı renk ve materyallerin çok sık kullanıldığını görüyoruz. 2013/2014 sonbahar-kış sezonunun dikkat çeken Cap-toe modelleri arasında metalik trendinin yükselmesiyle ayakkabıların burun kısımlarında metalik detayların çok fazla kullandıldığı görülüyor. Özellikle altın ve gümüş tonlarında Cap-toe stilettoların çok revaçta olduğunu söylemek gerek.

cap-toe2

 

Sivri burun Cap-toe ayakkabılar
Bu sezon sivri burun ayakkabıların trend olması sebebiyle, Cap-toe ayakkabı ve botların da genellikle sivri burunlarda yer aldığını söylemek yanlış olmaz. Ama tabi ki belirtmek gerek, bu sezon platform modellerde de Cap-toe trendini göreceğiz. Punk etkisiyle metalik zımbalı ya da çivili Cap-toe modeller de çok popüler olacak. Zımbalı cap-toe detayı da en fazla sivri burunlu topuklu Stiletto’larda görülecek.

cap-toe3

 

Parlak Cap-toe detayı

Bu sezon ayakkabılarda gözalıcı parlak renklerinde ayakkabılarda Cap-toe olarak kullanıldığını görüyoruz. Özellikle elektrik mavisi ve fosforlu sarı-yeşil tonları ayakkabı burunlarında dikkat çekecek. Aynı zamanda leopar ve yılan derisi gibi hayvan desenlerinin de Cap-toe ayakkabılarda çok fazla görüleceğini şimdiden söyleyelim.

Hakkında yasekn