Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar / Kış Trendleri : Bol Paça Pantolon

2013-2014 Sonbahar / Kış Trendleri : Bol Paça Pantolon

Dar paçalardan sıkılanlara: Bol Paça Pantolon

Bol paça (Palazzo) pantolon, 70’li yılların modasından ilham alan şık ve elegan bir parça… Skinny Jean’lerden, dar paçalardan sıkıldıysanız size ilaç gibi gelecek bu modeller, 2013-2014 Sonbahar/Kış sezonunun gözde pantolon modellerinden biri… Tabi ki bol paça pantolonları neyle ve nasıl giyeceğimiz de önemli. Bu pantolon modelini satın alırken önce vücut tipimize dikkat etmek gerekiyor.

bol paça pantolon

Vücut tiplerine göre bol paça pantolon seçimi

Eğer boyunuz uzunsa, pantolonun paçası istediğiniz genişlikte olabilir. Çok bol paçalar uzun boylular için idealdir.

Orta ya da kısa boyluysanız çok geniş paçası olan modellerin sizi olduğunuzdan kısa göstereceğini bilmelisiniz. Orta boylular hafif bol olan pantolonlardan yana seçim yapabilir hatta bu şekilde boyunuz daha da uzun gözükebilir.

Eğer armut vücut tipine sahipseniz yine çok geniş paçalı modellerden uzak durmalısınız. Flare denilen modeller sizin için daha uygun olacaktır.

Bol Paça Pantolon

Bol paça pantolonları nasıl giymeli?

Topuklu ayakkabıyla: Boyunuz çok uzunsa düz ayakkabıları da tercih edebilirsiniz, ancak bol paçalar yüksek topuklu ayakkabılarla harika görünüyor. Topuklu bot ve ayakkabılar, dolgu topuklu modeller bol paçalar için idealdir. Kalın topuklu ayakkabılar ve bol paça pantolonlarla olduğunuzdan daha uzun boylu görüneceğinizi söyleyelim.

bol paça pantolon

Kısa üstlerle (Crop Tops): Pantolon bol olduğundan, orantılı bir görünüm sağlamak için kısa üstlerden faydalabilirsiniz. Üstelik bol paçalı pantolonların çoğu yüksek bel olduğundan kısa bluz ve kazaklarla çok yakışıyor.

bol paça pantolon

Kısa ceketlerle: Boyu bel hizasında olan blazer, deri, tüvit ceketlerle birlikte bol paça pantolonları giyebilirsiniz.

bol paça pantolon

Gömlek ya da bluzla: Burada önemli nokta gömleğinizi ya da bluzunuzu pantolonunuzun içine sokmanız… Aksi taktirde orantısız bir görüntü oluşabilir. Feminen şifon bluzları bu pantolonlar ile mutlaka deneyin.

bol paça pantolon

Uzun hırka ya da ceketle: Bu iki parça gerçekten birbirine çok yakışıyor. Hırkanızın ya da ceketinizin içine askılı bluz ya da tişört giyebilirsiniz.

bol paça pantolon

 

 

Hakkında yasekn