Anasayfa / Kadın / 2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Bere

2013-2014 Sonbahar/ Kış Trendleri : Bere

Bere artık sıradan bir aksesuar değil

“Bere dediğin beredir, trendi mi olur?” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak moda trendleri bereyi çok farklı bir yere taşıdı, taşıyor. Uzun zamandır yaz-kış demeden podyumlarda görülen bereler, sadece soğuktan koruyan bir aksesuar olmaktan çıkıyor ve stile stil katacak önemli bir parça haline geliyor. 2013-2014 Sonbahar/Kış sezonunda da durum farklı değil; bereler yine başımızın tacı!

bere-trendi1

Sokak stilinin yıldızı bereler kışın bizi soğuktan korur, kötü saçlarımızı meraklı bakışlardan uzaklaştırır ve tabi ki stilimizi tamamlar. İster klasik giyinin, ister spor, ister Grunge akımını takip edin, ister Vintage giyinin; bu devirde bere her şeyle birlikte kullanılıyor. Bere deyip geçmemek gerekiyor; bu sezon bir çok bere modeli ve dolayısıyla bere trendi gündemimizde yer alıyor. Peki sezonun en trend, en hit, en şık bere modelleri neler, hemen göz atalım.

1- Yün Bereler: Aklınıza gelebilecek her renkte, her örgü şeklinde yün bere görebilmek mümkün. Sıcacık tutmalarının yanı sıra verdikleri şık görüntü ile hemen her tarzda rahatlıkla kullanılabilirler.

bere-trendi2

2-Oversized Bereler: Oversized trendi bereleri de etkiliyor. Geniş ve gevşek örgülü, büyükmüş gibi duran ancak şık bir görüntü veren bu bereler de kış için güzel bir alternatif!

bere-trendi3

3-Slouchy Bereler: İşte berelerin en şık ve tarz olanlarından biri. Slouchy bere, ön kısmı oturan ancak arkaya doğru bollaşıp daha feminen bir görüntüsü olan bereye verilen isim…

RESTRICTIONS APPLY: EXCLUSIVE: Followed closely by a bodyguard, Mary-Kate Olsen takes a stroll around SoHo

4- Süslü Bereler: Geçen yıldan beri moda olan süslü bere trendi yine devam ediyor. Parlak ve renkli taşlarla, boncuklarla süslenen bereler şıklığınıza şıklık katabilir. Üstüne üstlük kendin yap (DIY) projeleriyle zevkinize göre şık bir bere tasarlayabilirsiniz.

bere-trendi5

5-Slogan Bereler:  Slogan trendi ile birlikte konuşan aksesuarlar moda gündemini hayli işgal etmekte… Bereler de bu trendden nasibini aldı ve türlü türlü sözlerle süslü modeller her yeri sardı! Bu sezonun hitlerinden slogan berelerden edinmeyi unutmayın…

bere-trendi6

6-Ponpon Bereler: Kışla bütünleşen, şirin ve şık ponpon bereler de bu sezon sokaklarda en fazla görülen modellerden olacak.

bere-trendi7

Hakkında yasekn