Anasayfa / Kadın / 2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: BALIKÇI YAKA

2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: BALIKÇI YAKA

Kışın vazgeçilmezi balıkçı yaka bu sezonun yıldızı

Balıkçı yaka (Dik Yaka) parçaları aslında zamansız ve klasik olarak ele almak gerekiyor. Her kış bizi soğuktan koruyup aynı zamanda stil sahibi gösteren yegane parçalardan biri… Ancak 2013-2014 Sonbahar/Kış sezonunda balıkçı yaka parçaların hit trendlerden olduğunu görüyoruz. Derek Lam, Victoria Beckham ve Stella McCartney gibi tasarımcıların koleksiyonlarda sık yer verdiği balıkçı yaka parçalar, sezonun katmanlı giyim trendi için kesinlikle biçilmiş kaftan…

balikci1

 

Balıkçı yaka parçalarla sınırsız kombinasyon
Balıkçı yaka bir kazak hemen her şeyle giyilebilir. Skinny jean’den eteğe bir çok kombinasyonun yapılabileceği bu parçayla katmanlı giyim trendine de uyum sağlayabilirsiniz. Bunun için balıkçı yaka bluz ya da kazakları yelek, ceket, hırka hatta ceket gibi kullanacağınız bir gömlekle birlikte giyebilirsiniz. Ayrıca bu sezon balıkçı yaka elbiselerin de oldukça popüler olduğunu söyleyelim. Balıkçı yaka kazak, bluz ve elbiseler trençkot,pelerin ve mantolarla giyildiğinde de çok şık bir görüntü sağlıyor.

balikci2

 

Balıkçı yakayı aksesuarlarla kullanın
Dik yaka kazak ya da bluzunun çok sade olduğunu düşünüyor ya da biraz daha stil sahibi bir görünüm yaratmak istiyorsanız, size aksesuarlardan yararlanmanızı salık veririm. Peki bunun için bir kaç fikre ne dersiniz?

balikci3

 

Statement kolye ve balıkçı yaka

Renkli ve dikkat çekici kolyeleri balıkçı yaka kazağınız ya da elbisenizle kullanabilirsiniz. Düz renk dik yaka kazaklarınıza hareket katmak için statement kolyelerden takabilirsiniz.

balikci4

 

Balıkçı yaka elbise ve kemer

Balıkçı yaka düz bir elbiseyi biraz hareketlendirmek ve şık bir detay eklemek için kemerlerden faydalanabilirsiniz. Zaten kemer takmak da sezonun önemli aksesuar trendlerinden biri…

balikci5

 

Büyük küpeler ve balıkçı yaka

Saçınızı arkaya doğru şekillendirin hatta topuz ya da atkuyruğu yaparak toplayın. Ve büyük, dikkat çekici bir küpe takın.

Hakkında yasekn